OECD prezentēs pētījumu par mājokļu pieejamību Latvijā
Foto: LETA

Nākamnedēļ, 17. jūnijā, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ģenerālsekretārs Anhels Gurija un OECD Ekonomikas departamenta un Nodarbinātības, darba un sociālo lietu direktorāta pārstāvji prezentēs Latvijas un OECD sadarbības projekta "Mājokļu pieejamība Latvijā" rezultātus, kā arī sniegs priekšlikumus mājokļu pieejamības veicināšanai, informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ministrijā uzsvēra, ka mājokļu pieejamības jautājumi ir noteikti kā vieni no prioritārajiem valdības rīcības plānā. Tādēļ ministrija 2019. gada maijā uzsāka sadarbības projektu ar OECD par mājokļu pieejamību Latvijā, kura ietvaros OECD eksperti definēja mājsaimniecības, kas šobrīd nesaņem pietiekamu atbalstu mājokļu pieejamībai, kā arī izstrādāja priekšlikumus efektīvam atbalsta instrumentu kopumam mājokļu pieejamības uzlabošanai Latvijā, cita starpā, pārņemot un pielāgojot arī ārvalstu labo praksi.

Pētījuma īstenošanas laikā OECD eksperti ieradās Latvijā divās misijās. 2019. gada 22.-27.jūlijā notika OECD pirmā misija Latvijā, kuras laikā aizvadītas gandrīz 30 sanāksmes ar valsts pārvaldes iestādēm, pašvaldībām, nekustamo īpašumu attīstītājiem, nevalstiskajām organizācijām un citām ieinteresētajām pusēm, lai iegūtu nepieciešamo informāciju priekšlikumu izstrādei. Savukārt 2019.gada 4.-7. novembrī notika otrā OECD misija Latvijā, kuras ietvaros ieradās vairāk kā 20 ārvalstu eksperti, kas darba semināra ietvaros dalījās ar savu pieredzi mājokļu pieejamības definēšanā, pieejamu īres mājokļu piedāvājuma nodrošināšanā izmantojot finanšu instrumentus, apgrozības fondus un radot regulējumu bezpeļņas vai zemas peļņas mājokļu attīstītājiem.

"Projekta rezultātā izstrādāts detalizēts apskats par mājokļu pieejamību Latvijā un šobrīd pieejamiem atbalsta instrumentiem mājokļu pieejamības nodrošināšanai, citu valstu pieredzi apgrozības fondu (revolving fund) un bezpeļņas vai zemas peļņas nekustamo īpašumu attīstītāju izmantošanā mājokļu pieejamības veicināšanai un priekšlikumi Latvijai šādas sistēmas izveidei," minēts ministrijas paziņojumā presei.

Tāpat, kā skaidro ministrija, detalizēti apskatīta citu valstu pieredze atbalsta instrumentu izstrādē, kas veicina mājokļa pieejamību ģimenēm ar bērniem, kā arī izstrādāti priekšlikumi atbalsta mehānismiem, kas sniegtu papildu atbalstu ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei, kā arī OECD eksperti ir sagatavojuši priekšlikumus ar mājokļa izmaksu segšanu saistīto pabalstu apmēru un saņēmēju loku palielināšanai, kā arī potenciālās izmaksas budžetā palielinot šo atbalstu.

Projekta “Mājokļu pieejamība Latvijā” rezultāti tiks publicēti OECD tīmekļa vietnē šā gada 17. jūnijā.

OECD īstenotā projekta 17. jūnija prezentācijā piedalīsies Valsts prezidents Egils Levits, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, OECD ģenerālsekretārs Anhels Gurija, kā arī Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis un OECD Ekonomikas departamenta un Nodarbinātības, darba un sociālo lietu direktorāta pārstāvji.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Egils Levits Ekonomikas ministrija OECD
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form