Pabeigta vēja turbīnu uzstādīšana 'Utilitas Wind' Tārgales vēja parkā
Foto: Publicitātes foto

Igaunijas atjaunojamās enerģijas ražotājs "Utilitas" ir pabeidzis Tārgales vēja ģeneratoru parka uzstādīšanu Ventspils reģionā Latvijā. Vēja turbīnu testēšana notiks vasarā, un plānots, ka rudenī parks sāks darboties ar pilnu jaudu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Energoapgādes drošības strauja nostiprināšana Eiropai kopumā ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Vēja enerģijai Baltijas reģionā ir liels potenciāls, un tās attīstība ir vienlīdz svarīga, lai sasniegtu klimata mērķus un nodrošinātu energoapgādes drošību," spriež "Utilitas Wind" valdes loceklis Rene Tammists.

Tārgales vēja ģeneratoru parkā uzstādītas 14 vēja turbīnas ar katras jaudu 4,2 MW un kopā 58,8 MW. Kopējais paredzamais vēja ģeneratoru parka gada ražošanas apjoms būs 155 GWh, kas ir pietiekami, lai nodrošinātu vairāk nekā 50 000 mājsaimniecību gada enerģijas vajadzības, padarot šo parku par lielāko vēja ģeneratoru parku Latvijā. Vēja turbīnas piegādājis ražotājs "Vestas", un to augstums ir 152 metri.

Pabeigta vēja turbīnu uzstādīšana 'Utilitas Wind' Tārgales vēja parkā
Foto: Publicitātes foto

Ieguldījumu kopējās izmaksas ir 70 miljoni eiro. Projekta galvenais būvuzņēmējs bija būvniecības uzņēmums OÜ "Nordecon Betoon" sadarbībā ar "Verston" OÜ un AS "Connecto Eesti", kā arī tika iesaistīti vairāki vietējie uzņēmumi un apakšuzņēmēji.

"Utilitas Wind" pavasarī iegādājās arī vienu no lielākajām strādājošajām vēja elektrostacijām Latvijā - Grobiņas vēja parku ar 33 vēja turbīnām un kopējo jaudu 20 MW. Uzņēmuma mērķis ir paplašināt savu ražošanas portfeli visā reģionā, sadarbojoties ar valsti, vietējām iestādēm, kopienām, zemes īpašniekiem un citām ieinteresētajām personām.

Igaunijā "Utilitas" attīsta gan jūras, gan sauszemes vēja ģeneratoru parkus, un sagaidāms, ka pirmos sauszemes vēja ģeneratoru parkus uzsāks būvēt šogad. Plānotajam jūras vēja ģeneratoru parkam "Sāre-Livi" Baltijas jūrā ir sākta būvatļaujas izsniegšanas procedūra un ietekmes uz vidi novērtējums. Jūras vēja ģeneratoru parka projektēšana un būvniecība notiks no 2025. līdz 2027. gadam.

Pabeigta vēja turbīnu uzstādīšana 'Utilitas Wind' Tārgales vēja parkā
Foto: Publicitātes foto

"Utilitas" pieder "European Diversified Infrastructure Fund II", kura aktīvus pārvalda "First Sentier Investors" un "Utilitas" valdes locekļiem piederoši uzņēmumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.