Pabeigti tirdzniecības milža 'Akropole' konstrukciju būvdarbi
Foto: Uldis Šteinbergs

Maija sākumā ir pabeigti multifunkcionālā tirdzniecības centra "Akropole" ēkas konstrukciju darbi, portālu "Delfi" informēja uzņēmuma pārstāve Žaklīne Zābere.

Ceturtdien, 3. maijā notiks "Akropole" spāru svētki, tādējādi atzīmējot ēkas konstrukciju darbu pabeigšanu.

Jau ziņots, ka 2015. gada nogalē Rīgas pilsētas būvvalde apstiprināja tirdzniecības centra ''Akropole'' būvniecību, nākamā gada 13. septembrī tika apstiprinātas Rīgas pilsētas Būvvaldes tehniskā projekta izmaiņas. Sākotnēji kompleksa būvniecību bijušās Rīgas porcelāna rūpnīcas (iepriekš M. S. Kuzņecova porcelāna rūpnīcas) teritorijā Ķengaragā bija plānots sākt 2008. gada beigās, bet atklāšana bija ieplānota līdz 2010. gada beigām. Vēlāk ekonomiskās situācijas dēļ būvniecības termiņi tika mainīti.

2017. gada 8. decembrī tika parakstīts viens no vērienīgākajiem Latvijā noslēgtajiem finanšu darījumiem, "SEB banka" piešķīra 106,5 miljons eiro ilgtermiņa aizdevumu "Akropoles" būvniecībai.
Tiek lēsts, ka objekts būšot vēl nebijis daudzfunkcionālais tirdzniecības centrs, kas spēs nodrošināt gan iepirkšanos, gan pilnvērtīgas, mūsdienām atbilstošas izklaides iespējas. Iepriekš norādīts, ka investīcijas šajā vērienīgajā projektā nepārsniegs 120 miljonus eiro.

Kā zināms, jauno tirdzniecības centru plānots atvērt 2019. gadā, un tā kopējā platība sasniegs apmēram 98 tūkstošus kvadrātmetru. No tiem 90 tūkstoši kvadrātmetru paredzēti tirdzniecībai, bet 10 tūkstoši – biroju telpām. Akropoles apmeklētājiem būs pieejams arī kinoteātris, tostarp IMAX kino, slidotava, sporta zāle, īpaša izklaides zona, restorāni, kā arī vairāk nekā 220 modes un dzīvesstila veikali.

Tirdzniecības centra pārstāvji sola, ka tiks saglabāti ne tikai divi vēsturiskie Kuzņecova porcelāna rūpnīcas skursteņi, bet arī tirdzniecības centra iekšpusē tiks veidota "vecpilsētas" zona, kurā būs izvietota senā ķieģeļu ēku reprodukcija. Tā atveidošanai tiks izmantoti vismaz 500 tūkstoši ķieģeļu. Paredzēts, ka pie tirdzniecības centra tiks novietots arī Kuzņecova porcelāna rūpnīcas logo.

Projekta ģenerāluzņēmējs ir būvniecības uzņēmums SIA "Merks". Būvniecību plānots pabeigt 2019. gada pavasarī. Savukārt kā "Merks" partneris piesaistīts Lietuvas uzņēmums "Mitnija" UAB, kurš iepriekš ir veicis "Akropolis" tirdzniecības centru būvdarbus Viļņā, Kauņā un Klaipēdā. "Akropole" ēkas tehnisko projektu ir izstrādājis arhitektu birojs "Sarma & Norde arhitekti", bet projekta tehnisko uzraudzību nodrošina uzņēmums SIA "Būvuzraugi LV".

Projekta realizētājs "Akropolis Group" ir uzņēmumu grupa, kas pārvalda nekustamā īpašuma attīstītāju un tirdzniecības centru nomas un apsaimniekošanas uzņēmumus Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Bulgārijā. "Akropolis Group" pārvaldībā ir "Akropoles" iepirkšanās un izklaides centri Viļņā, Klaipēdā un Šauļos.

Source

DELFI Bizness

Tags

Akropole Merks Rīgas pilsētas Būvvalde SEB
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form