Pagājušajā nedēļā Latvijā elektroenerģijas cena kāpusi par 10%
Foto: Pixabay

Pagājušajā nedēļā Latvijā elektroenerģijas cena kāpa par 10%, Lietuvā tā pieauga par 9% un vienoti bija 201,72 EUR/MWh. Igaunijā elektroenerģijas cena kāpa par 17%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, un bija 175,50 EUR/MWh, informē "Latvenergo".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Aizvadītajā nedēļā "Nord Pool" sistēmas cena samazinājās par 22% līdz 97,36 EUR/MWh.

Aizvadītajā nedēļā siltāki laikapstākļi samazināja elektroenerģijas pieprasījumu "Nord Pool" reģionā, bet lielāks nokrišņu daudzums un pieteces palielināšanās, ko ietekmēja kūstošais sniegs, sekmēja ūdens līmeņu paaugstināšanos Ziemeļvalstu hidrorezervuāros. Tas veicināja "Nord Pool" sistēmas cenas pazemināšanos, ko pastiprināja arī cenu samazinājums energoresursu un emisiju kvotu tirgos.

Tikmēr elektroenerģijas cenu pieaugumu Baltijā noteica zemāki atjaunīgās enerģijas – vēja un hidroelektrostaciju – izstrādes apjomi reģionā, kā arī par 18 % zemākas enerģijas plūsmas no Somijas un par 10 % mazākas plūsmas no Zviedrijas SE4 tirdzniecības apgabala.

Turpinās Ziemeļvalstu atomelektrostaciju ikgadējā apkopes darbu sezona, un aizvadītajā nedēļā pieejamās jaudas īpatsvars no kopējās uzstādītās bija 79 %.

"Nord Pool" reģionā elektroenerģijas patēriņš samazinājās, un kopā tika patērētas 6 558 GWh, bet izstrādes apjomi saruka līdz 6 883 GWh.

Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 1 % līdz 470 GWh. Latvijā tika patērētas 122 GWh, tāpat kā nedēļu iepriekš. Igaunijā elektroenerģijas patēriņš bija 142 GWh, kas samazinājās par 2 %, bet Lietuvā patēriņš palika iepriekšējās nedēļas līmenī, un kopā tika patērētas 206 GWh elektroenerģijas.

Baltijā elektroenerģijas izstrāde saruka par 4 %, tika saražotas 267 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrāde kritās par 21 % līdz 50 GWh. Tajā pašā laikā Igaunijā ražošanas apjomi pieauga par 4 % līdz 164 GWh. Lietuvā elektroenerģijas izstrāde bija 53 GWh, kas bija par 7 % mazāka nekā iepriekšējā nedēļā.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 41 %, Igaunijā – 115 %, bet Lietuvā 26 %. Baltijas valstīs tika saražoti 57 % no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.