Pagarināts 'Dzintara' tiesiskās aizsardzības procesa termiņš
Foto: LETA

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa pagarinājusi kosmētikas ražotājas AS "Dzintars" tiesiskās aizsardzības procesa termiņu, liecina tiesas informācija.

Tiesiskās aizsardzības procesa īstenošanas termiņš ir divi gadi no Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas 16. marta lēmuma spēkā stāšanās dienas. Lēmums stājies spēkā trešdien, 4. aprīlī. Līdz ar to jaunais termiņš ir līdz 2020. gada 4. aprīlim.

Tiesas spriedumā norādīts, ka "Dzintara" tiesiskās aizsardzības procesa pasākuma plāna grozījumus ir saskaņojuši abi nodrošinātie kreditori, proti, Valsts ieņēmumu dienests un AS "Attīstības finanšu institūcija "Altum"", kā arī vairāk nekā puse no nenodrošinātajiem kreditoriem ir devuši piekrišanu tiesiskās aizsardzības procesa pasākuma plāna grozījumiem.

Pārbaudot un novērtējot pieteikumu un tam pievienotos dokumentus, tiesa atzina, ka pieteikums par tiesiskās aizsardzības procesa pasākuma plāna grozījumu apstiprināšanu ir pamatots un apmierināms.

Tiesiskās aizsardzības procesa pasākuma plāna grozījumos ir iekļautas izmaiņas pamatparāda, līgumsoda vai procentu dzēšanas grafikā, jo "Dzintara" tiesiskās aizsardzības procesa pasākuma plāns tiek pagarināts vēl par diviem gadiem.

"Dzintara" nodrošināto kreditoru kopējais prasījums ir 4 500 987 eiro, nenodrošināto kreditoru kopējais prasījums ir 6 961 368 eiro, pavisam kopā 11 462 355 eiro.

"Dzintara" valdes locekle Dagnija Maike sacīja, ka tiesiskās aizsardzības procesa termiņa pagarināšanu uzņēmums plānojis jau ilgtermiņā. "Pagājušajā gadā procesa laikā tika sakārtotas uzņēmuma izmaksas. Šogad tirgū tiks laisti daudzi jaunumi, kas ļaus nākamo divu gadu laikā norēķināties ar kreditoriem," skaidroja Maike.

"Dzintars" 2016. gadā strādāja ar 5,807 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 1,729 miljonu eiro zaudējumus, liecina "Firmas.lv" informācija. VID administrētais nodokļu parāds uz šā gada 7. martu bija 5 088 681 eiro.

"Dzintars" ir parfimērijas un biokosmētikas izstrādātājs un ražotājs, un tā produktu klāstā ir vairāk nekā 1000 veidu kosmētikas, parfimērijas produktu, kā arī dekoratīvās kosmētikas izstrādājumu. Kompānija ir reģistrēta 1991. gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,817 miljoni eiro.

Jau vēstīts, ka Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa 2016. gada 17. oktobrī ierosināja "Dzintara" tiesiskās aizsardzības procesa lietu.

Uzņēmuma pārstāvji skaidroja, ka divas krīzes, no kurām viena bija 2008. gadā, bet otra 2014. gadā, veicinājušas "Dzintara" tradicionālo tirgu samazināšanos, pārdošanas apmēru kritumu un apgrozāmo līdzekļu trūkumu. Tādējādi uzņēmumam uzkrājušies parādi.

Tags

Altum Dzintars Valsts ieņēmumu dienests VID

Comment Form