Pērn iedzīvotāju skaits turpinājis samazināties, migrācija bijusi 'nulles' līmenī
Foto: LETA

Pērn Latvijā iedzīvotāju skaits nedaudz samazinājies, taču tas saistīts ar mazāku jaundzimušo skaitu valstī, nevis migrāciju, ceturtdien, 3. janvārī, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" teica Centrālās statistikas pārvaldes vadītāja Aija Žīgure.

Viņa gan atzina, ka dati par iedzīvotāju skaitu pagaidām ir provizoriski, jo tie tiks apkopoti pāris mēnešu laikā. Pērn Latvijā iedzīvotāju skaits samazinājies par apmēram 9000 iedzīvotāju, kas skaidrojams ar mazāku jaundzimušo skaitu un lielāku mirstību.

Savukārt masveida iedzīvotāju izbraukšana uz ārvalstīm vairs nenotiek. No Latvijas uz ārvalstīm dzīvot pārceļas apmēram tikpat iedzīvotāju, cik atgriežas Latvijā. Tādejādi pērn migrācija bijusi "nulles" līmenī.

Runājot par labklājību, Žīgure atzīmēja, ka pērn pozitīvi vērtējams tas, kas Latvijā vidējais ienākumu līmenis pārsniedzis 1000 eiro (bruto) robežu. Arī ekonomika uzrādījusi pieaugumu, inflācija bijusi "veselīgā" līmenī, samazinājies bezdarbs.

Taču negatīvi vērtējams tas, ka ienākumi straujāk auguši turīgajiem iedzīvotājiem (par 14%), bet trūcīgajām mājsaimniecībām vien par 5%.

Source

LETA

Tags

algas Aija Žīgure Centrālās statistikas pārvalde Iekšzemes kopprodukts (IKP) Inflācija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form