'Rail Baltica' Centrālās stacijas būvē sāk darbu uz sliežu ceļiem
Foto: Publicitātes attēli

"Rail Baltica" Centrālā mezgla būvdarbu pirmajā posmā tiek veikta dzelzceļa inženiersistēmu un pilsētas inženiertīklu pārbūve un pārnešana, informē "Eiropas Dzelzceļa līnijas".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Rail Baltica" Centrālā mezgla būvdarbu pirmajā posmā tiek veikta dzelzceļa inženiersistēmu un pilsētas inženiertīklu pārbūve un pārnešana, informē "Eiropas Dzelzceļa līnijas".

Pagājušajā nedēļā "Rail Baltica" Rīgas Centrālā mezgla būvniecības darbi sākti pie dzelzceļa sliedēm, pārbūvējot signalizācijas sistēmas, kabeļus un pārmijas uz peroniem un pie sliežu ceļiem.

Līdz februāra sākumam tika veikta jaunā ūdensvada izbūve un siltumtrases pārbūves darbi uz Timoteja ielas. Šobrīd tiek pārbūvētas dzelzceļa inženiersistēmas un pilsētas inženiertīkli.

Pagājušajā nedēļā "Rail Baltica" Rīgas Centrālā mezgla būvniecības darbi ir sākti pie dzelzceļa sliedēm, kas saistīti ar 1520 mm platuma dzelzceļa sliežu ceļu demontāžu, kuras ietvaros būvobjekta Dienvidu pusē sākta sliežu ceļu infrastruktūras kabeļu kanālu izbūve un notiek signalizācijas sistēmu pārbūves darbi.

Darbi norisinās dažādās vietās 16.,10., 11 un 12. sliežu ceļu tuvumā. Šie darbi turpināsies visā dzelzceļa teritorijā arī turpmākās nedēļas. Lai īstenotu šos darbus, kā arī nodrošinātu dzelzceļa darbības nepārtrauktību, projekta būvnieks - "Bererix" - strādā ciešā sadarbībā ar "Latvijas dzelzceļš". Katru nedēļu tiek plānoti "satiksmes logi" uz noteiktiem sliežu ceļiem, kuru laikā "Bererix" var veikt nepieciešamos būvdarbus, netraucējot dzelzceļa darbību.

Būvlaukumā ik dienu tiek nodarbināti vidēji 70-80 dažādu būvniecības darbu speciālistu.

Darbs pandēmijas laikā tiek strikti organizēts 12 cilvēku komandās jeb "burbuļos", lai spētu ātri reaģēt un nepieciešamības gadījumā nepieļautu vīrusa izplatību ārpus viena "burbuļa", tā nodrošinot drošu un nepārtrauktu būvobjekta darbību.

Būvdarbus veic starptautiskā konkursa uzvarētājs - būvsabiedrība "Bererix", kuru veido Beļģijas lielākais būvniecības uzņēmums "Besix Group", nacionālais būvnieks "RERE Būve" un Itālijas uzņēmums "Rizzani de Eccher", projektēšanas un būvdarbu uzraudzību veic būvinženieri no "Egis-Deutche Bahn", bet būvprojekta ekspertīzi nodrošina vietējie eksperti no "Firma L4".

"Rail Baltica" Centrālā mezgla būvniecības laikā paredzēta Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas kompleksa pārbūve, dzelzceļa tilta pār Daugavu būvniecība, Eiropas platuma sliežu ceļu izbūve, uzbērumu norakšana un estakādes, kā arī pieguļošās infrastruktūras izveide.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Eiropas Dzelzceļa līnijas Latvijas dzelzceļš Rail Baltica
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form