Rinkēvičs: Latvijai nav pieņemams piedāvātais kohēzijas finansējuma samazinājums
Foto: DELFI

Ceturtdien, 13. februārī, tiekoties ar dažādu nozaru asociāciju pārstāvjiem, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) uzsvēra, ka Latvijai nav pieņemams piedāvātais kohēzijas finansējuma samazinājums, portālu "Delfi" informēja Ārlietu ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rinkēvičs Rīgā tikās ar dažādu nozaru asociāciju pārstāvjiem, lai pārrunātu plānoto nākamā perioda Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžeta finansējumu Latvijai, īpaši kas tiks atvēlēts lauksaimniecības un kohēzijas politikai.

Tikšanās laikā ministrs ieskicēja ES daudzgadu budžeta sarunu procesu un gaidāmo ārkārtas Eiropas valstu līderu sanāksmi par ES budžetu, kas plānota 20. februārī. Viņš arī atzina, ka sarunu procesā lielākās dalībvalstu pretrunas ir saistītas ar daudzgadu budžeta kopapjomu, prioritātēm un kritērijiem.

"Ņemot vērā, ka Latvijas ekonomika ir stabili augusi, piemēram, 2018. gadā sasniedzot 70% no ES vidējā līmeņa, objektīvi kohēzijas finansējums samazināsies. Taču Latvijai nav pieņemams risinājums, kurš mums dod tikpat lielu samazinājumu kā valstīm, kuras ir citā attīstības grupā," pauda politiķis.

Runājot par lauksaimniecības politiku, ministrs vērsa uzmanību, ka Latvija ir viena no divām valstīm kopā ar Horvātiju, kurām kopējās lauksaimniecības aploksnē ir pieaugums. Pašreizējais priekšlikums paredz, ka Latvijas tiešmaksājumu līmenis turpinās palielināties un 2026. gadā sasniegs 202 eiro par hektāru jeb 77% ES vidējā tiešmaksājumu līmeņa.

"Šobrīd Latvijas lauksaimniecības aploksnei, kas sastāv no tiešmaksājumiem un lauku attīstības finansējuma, ir otrais labākais priekšlikums starp visām dalībvalstīm, jo paredz pieaugumu, salīdzinot ar esošo periodu," akcentēja ministrs.

Sarunā ar ministru piedalījās pārstāvji no Latvijas Lielo pilsētu asociācijas, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes, Latvijas Pašvaldību Savienības, Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas un Latvijas Zemnieku federācijas.

Dalību sanāksmē ņēma arī Latvijas Brīvo Arodbiedrību asociācijas, Latvijas Būvniecības padomes, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas, Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācijas un Zemnieku saeimas pārstāvji.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Edgars Rinkēvičs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form