Sarucis kravu apgrozījums Ventspils ostas termināļos; pusgadā pārkrauti 10 miljoni tonnu
Foto: AFI

Ventspils brīvostas termināļos kopējais kravu apgrozījums šī gada pirmo sešu mēnešu laikā lēšams 10 miljonu tonnu apmērā, kas ir mazāk nekā gadu iepriekš, portālu "Delfi" informēja Ventspils brīvostas pārvalde.

Jūnijā ostā pārkrauts 1,1 miljoni tonnu kravu.

Būtiski salīdzinājumā ar pērno gadu samazinājies naftas produktu un akmeņogļu tranzīta apjoms, kas arī galvenokārt ietekmējis visas ostas kopējo kravu apgrozījumu.

Par 28% jeb 1,7 miljoniem tonnu samazinājies SIA "Ventspils Nafta termināls" kravu apgrozījums. Sešos mēnešos pārkrauti 4,5 miljoni tonnu, kas nav pat puse no termināļa jaudas.

Savukārt AS "Baltic Coal Terminal" pārkrauti 740 tūkstoši tonnu jeb par 45% mazāk nekā pagājušā gada sešos mēnešos, un arī šeit netiek izmantota pat puse termināļa jaudas.

Būtisks kravu apgrozījuma samazinājums, galvenokārt akmeņogļu tranzīta apjoma sarukuma dēļ, ir AS "Ventspils tirdzniecības osta" – pusgada laikā pārkrauts 1,1 miljons tonnu, kas ir par 581 tūkstoti tonnu jeb 35% mazāk nekā 2015. gadā.

Arī naftas produktu terminālis SIA "Ventall Termināls" piedzīvo pārkrauto kravu kritumu sasniedzot vien 404 tūkstošus tonnu, kas ir par 493 tūkstošiem tonnu jeb 55% mazāk nekā gadu iepriekš.

Vāji rezultāti ir AS "Kālija parks", kur sešu mēnešu laikā pārkrauti vien 138 tūkstoši tonnu, kas ir 5% no termināla jaudas. Kritums kravu apjomā ir arī AS "Ventbunkers" – 238 tūkstoši tonnu jeb par 18% mazāk nekā iepriekšējā gada pirmajos sešos mēnešos – sasniedzot 1,1 miljonu tonnu pusgada laikā. Terminālis izmanto tikai nedaudz vairāk par trešo daļu iespējamās jaudas.

Salīdzinot ar pagājušā gada pieticīgajiem datiem, labāk šī gada pirmā puse aizvadīta AS "Ventspils Grain Terminal", kur pārkrauti 192 tūkstoši tonnu labības, izmantojot ceturto daļu graudu termināļa jaudas.

Par 15% jeb 32 tūkstošiem tonnu kravu apjomu palielinājis SIA "Ventplac" kur, izmantojot pusi no iespējamās termināļa jaudas, pārkrauti 242 tūkstoši tonnu. Par 10% jeb 14 tūkstošiem tonnu kravu apjoms palielināts SIA "Ventamonjaks Serviss" sasniedzot 105 tūkstošus tinnu, un par 8% jeb 20 tūkstošiem tonnu vairāk, sasniedzot 270 tūkstošus tonnu, pārkrāvis SIA "Ventamonjaks". Turpina palielināties ar prāmjiem pārvadāto kravu apjoms Ventspils ostā un līdz ar to arī kopējais kravu apgrozījums audzis SIA "Noord Natie Ventspils Terminals" (+ 100 tūkstoši tonnu jeb 9%) sasniedzot 1244 tūkstošus tonnu.

Aprīlī darbi sākti jaunākajā Ventspils brīvostas piestātnē Nr.12, ko nomā SIA "Eurohome Latvija". Maijā no šī termināļa nosūtīta pirmā krava – 52 tūkstoši tonnu čuguna.

Lai gan atsevišķu termināļu darbības rezultātā Ventspils brīvostas pārvaldei jārēķinās ar būtisku ieņēmumu samazinājumu, arī 2016. gadā Ventspils brīvostas pārvalde turpina investēt ostas infrastruktūras attīstībā. Investīciju programmas īstenošanai budžetā plānoti astoņi miljoni eiro. Daļu no investīciju programmas līdzfinansēs Eiropas Savienības Kohēzijas fonds.

Tags

Ventbunkers Ventspils Grain Terminal Ventspils Nafta Ventspils osta Ventspils tirdzniecības osta

Comment Form