Stājies spēkā līgums par elektrovilcienu piegādi
Foto: LETA

Ceturtdien, 29. augustā, vilcienu ražotājs "Škoda Vagonka a.s." ir iesniedzis līguma izpildes nodrošinājumu bankas garantijas formā, līdz ar to ir stājies spēkā līgums par 32 jaunu elektrovilcienu piegādi, kurš tika noslēgts šā gada 30. jūlijā, informē "Pasažieru vilciens".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc līguma stāšanās spēkā nekavējoties tiks sākts aktīvs darbs pie tā izpildes. "Škoda Vagonka a.s." izstrādās un iesniegs saskaņošanai darba plānu, pēc kura apstiprināšanas saskaņā ar noslēgto līgumu AS "Pasažieru vilciens" veiks pirmo avansa maksājumu.

AS "Pasažieru vilciens" valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis: "Līguma abpusēja spēkā stāšanās ir būtisks atskaites punkts, lai jau tuvākajā laikā sāktos jauno elektrovilcienu ražošana – tam vairs nav nekādu šķēršļu. Vilcienu piegādātājs darīs savu darbu, savukārt "Pasažieru vilciena" eksperti pastāvīgi uzraudzīs, lai ražošana tiktu veikta kvalitatīvi, atbilstoši tehniskajai specifikācijai un lai tiktu ievēroti līgumā noteiktie izpildes termiņi."

"Pasažieru vilciens" pārstāvji jau tuvākajā laikā dosies vizītē uz "Škoda Vagonka a.s.", lai detalizēti pārrunātu savstarpējo sadarbību un "Pasažieru vilciena" darbinieku iesaisti jauno elektrovilcienu ražošanas procesā.

Ir paredzēts, ka jau vilcienu ražošanas laikā notiks mūsu tehnisko darbinieku apmācības vilcienu drošai ekspluatācijai un remontu veikšanai, tāpat tiks uzsākta jaunajiem vilcieniem atbilstoša servisa centra izveide.

"Pasažieru vilciens" ir dibināts 2001. gada 2. novembrī. Akciju sabiedrība ir vienīgais iekšzemes sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas pārvadā pasažierus pa dzelzceļu visā Latvijas teritorijā. "Pasažieru vilciens" ir patstāvīgs valsts īpašumā esošs uzņēmums.

Jau vēstīts, ka šā gada 30. jūlijā AS "Pasažieru vilciens" un "Škoda Vagonka a.s." vadība ir parakstījusi līgumu par 32 jaunu elektrovilcienu piegādi. Līgums paredz, ka līdz 2023. gada beigām būs piegādāti visi vilcieni.

Jauno elektrovilcienu piegāde notiks pakāpeniski – pirmie vilcieni tiks piegādāti 2022. gada pirmajā pusgadā, bet līdz 2023. gada beigām pasažieru pārvadājumi tiks veikti jau ar visiem 32 jaunajiem vilcieniem. Saskaņā ar noslēgto līgumu vilcienu piegāde ir jāuzsāk 140 nedēļu laikā pēc līguma stāšanās spēkā.

Jaunie elektrovilcieni sastāvēs no četriem vagoniem katrs, un viena elektrovilciena garums būs 109 metri, tas nozīmē, ka kopējais visu vilcienu garums sasniegs gandrīz 3,5 kilometrus. Katrā vilcienā būs sēdvietas 436 pasažieriem, un kopējais sēdvietu skaits jaunajos elektrovilcienos būs 13 952. Salīdzinājumam – šobrīd "Pasažieru vilciena" rīcībā ir 26 elektrovilcienu sastāvi ar dažādiem garumiem un sēdvietu skaitu tajos, un kopējais sēdvietu skaits šobrīd ir ap 10 000.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Transporta nozare Pasažieru pārvadājumi Pasažieru vilciens Škoda
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form