Tiesa atzinusi 'Tosmares kuģubūvētavu' par maksātnespējīgu
Foto: Shutterstock

Kurzemes rajona tiesa Talsos ceturtdien, 9.augustā, pasludinājusi kuģubūves kompāniju AS "Tosmares kuģubūvētava" par maksātnespējīgu, noskaidroja tiesā.

Par kompānijas maksātnespējas procesa administratoru iecelts Ivars Meļķis.

Maksātnespējas pieteikumu tiesā iesniedza SIA "Smare".

"Smare" pārstāvis advokāts Ēriks Štālbergs pastāstīja, ka "Tosmares kuģubūvētavas" parāds uzņēmumam ir 21 557 eiro. Vienlaikus viņš piebilda, ka "Smare" ir vairāki saistīti uzņēmumi, no kuriem ar pieteikumu tiesā vērsās tikai viens. Kopējais "Tosmares kuģubūvētavas" parāds saistītajiem uzņēmumiem ir apmēram 90 000 eiro.

""Tosmares kuģubūvētava" agonēja jau visu pagājušo rudeni un ziemu. Tur gandrīz nav darbinieku un visus darbus veic piesaistītie ārpakalpojumu sniedzēji, kuriem paliek parādā par padarīto. Vairāki uzņēmumi jau ir vērsušies pie mums, taču līdz šim izdevās ar "Tosmares kuģubūvētavu" panākt izlīgumu, vienoties par parādu atmaksas grafikiem. Šoreiz vairs vienoties neizdevās, jo, acīmredzot, "Tosmares kuģubūvētavai" vairs nav līdzekļu," stāstīja Štālbergs, piebilstot, ka "Tosmares kuģubūvētava" mēģinājusi arī ar "Smari" panākt vienošanos, taču pirms tiesas sēdes tā kreditora kontā pārskaitījusi vien 1000 eiro.

Paziņojumā biržai "Nasdaq Riga" kompānijas pārstāvji informē, ka dienu pirms maksātnespējas pasludināšanas, proti, 8. augustā, "Tosmares kuģubūvētava" Kurzemes rajona tiesai Liepājā iesniedza pieteikumu tiesiskās aizsardzības procesa sākšanai, apliecinot vēlmi un gatavību turpināt saimniecisko darbību un pildīt saistības pret kreditoriem.

"Ņemot vērā Kurzemes rajona tiesas lēmumu, "Tosmares kuģubūvētava" aktīvi sadarbosies ar iecelto administratoru, lai tiesā ar viņa piekrišanu panāktu tiesiskās aizsardzības procesa ierosināšanu. Tiesiskās aizsardzības process ir procedūra, kas dod godprātīgam parādniekam, kurš nonācis finansiālās grūtībās, iespēju atjaunot savu maksātspēju, izmantojot Maksātnespējas likumā noteiktos aizsardzības līdzekļus un metodes," sacīts paziņojumā.

"Tosmares kuģubūvētavai", pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes 2018.gada 12.jūnija lēmumu, piemērots aizliegums komercķīlas reģistrācijai, pārjaunošanai un grozīšanai Uzņēmumu reģistra komercķīlu reģistrā. Pēc VID datiem, šogad 7.jūlijā "Tosmares kuģubūvētavas" nodokļu parāds bija 398 625 eiro apmērā.

Tāpat ziņots, ka šogad divas reizes jau tiesā tika prasīts atzīt "Tosmares kuģubūvētavu" par maksātnespējīgu, bet abas reizes kompānija panāca vienošanos ar prasības iesniedzēju par parāda saistību dzēšanu.

Pagājušajā gadā "Tosmares kuģubūvētava" strādāja ar 3,493 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 31,7% mazāk nekā 2016.gadā, kā arī kompānija cieta zaudējumus 681 549 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

"Tosmares kuģubūvētavas" akcijas kotē biržas "Nasdaq Riga" otrajā sarakstā. Tā lielākā īpašniece ir "Rīgas kuģu būvētava", kurai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2018.gada maija beigās ierosināja tiesiskās aizsardzības procesa lietu.

Source

LETA

Tags

Maksātnespēja Nasdaq Riga
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form

Komentāri
komentēt kā anonīms lietotājs
Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem
Lasīt komentārus Lasīt komentārus