'Tieto Latvia' un 'Evry Latvia' sākuši juridiskās apvienošanās procesu
Foto: Publicitātes foto

Informācijas tehnoloģiju uzņēmumi "Tieto Latvia" un "Evry Latvia" ir sākuši juridiskās apvienošanās procesu saistībā ar informācijas tehnoloģiju korporāciju "Tieto" un "Evry" globālo apvienošanos, izveidojot kompāniju "TietoEvry", informēja uzņēmuma mārketinga un komunikācijas speciāliste Inga Grencberga.

Viņa sacīja, ka pēc "Tieto Latvia" un SIA "Evry Latvia" juridiskās apvienošanās procesa noslēgšanās "TietoEvry Latvia" kļūs par vienu no lielākajiem informācijas tehnoloģiju uzņēmumiem Latvijā.

Vienlaikus viņa norādīja, ka "Tieto" un "Evry" izveidotā kompānija "TietoEvry" ir kļuvusi par vadošo digitālo pakalpojumu un programmatūras produktu uzņēmumu Ziemeļvalstīs. "TietoEvry" ar mainīto nosaukumu sāk darboties visos uzņēmuma tirgus.

"Patiesi lepojos ar mūsu darbinieku aizrautību, cītīgo darbu un komandas garu, īstenojot šo uzņēmumu apvienošanos. Mūsu talantīgie darbinieki, apvienotās inovāciju iespējas un piedāvāto risinājumu klāsts nostiprina mūsu pozīcijas," teica "TietoEvry" prezidents un vadītājs Kimmo Alkio.

"TietoEvry" speciālistu skaits visā pasaulē ir gandrīz 24 000. Uzņēmums nodrošina klientiem pilna cikla pakalpojumus digitālo risinājumu jomā, datos balstītas inovācijas un izaugsmi, mākoņpakalpojumus, programmatūras risinājumus galveno procesu modernizācijā finanšu pakalpojumu, veselības aprūpes, sabiedrisko pakalpojumu, ražošanas un enerģētikas nozarē un programmatūru pētniecības un attīstības (R&D) pakalpojumus klientu produktu digitalizācijai.

"TietoEvry" apkalpo klientus vairāk nekā 90 valstīs. Uzņēmuma apgrozījums gadā ir aptuveni trīs miljardi eiro, un tā akcijas tiek kotētas "Nasdaq" Helsinkos un Stokholmā, kā arī "Oslo Børs".

Jau ziņots, ka "Tieto Latvia" 2018. gadā strādāja ar 40,902 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,1% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 2,5 reizes un bija 5,511 miljoni eiro.

Kompānija "Tieto Latvia" ir reģistrēta 1994.gada aprīlī, un tās pamatkapitāls ir 442 000 eiro. "Tieto Latvia" vienīgais īpašnieks ir Somijā reģistrētais uzņēmums "Tieto Corporation".

Informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums SIA "Evry Latvia" 2018. gadā strādāja ar 5,551 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 13% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka par 35,5% - līdz 317 191 eiro.

Kompānija ir "Evry Latvia" reģistrēta 2012. gadā un tā pamatkapitāls ir 2828 eiro. Uzņēmuma 100% īpašnieks ir Zviedrijas "Evry".

Tags

IKT nozare

Comment Form