'Trasatlantic Holdings Company' apstiprina 11,5% 'airBaltic' akciju iegādi; kritizē valsts rīcību
Foto: Publicitātes foto

"Trasatlantic Holdings Company" direktoru padome apliecina, ka par 9,622 miljoniem eiro (7 miljoniem latu) iegādājusies 59 110 Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" akcijas (tā saucamās SAS obligācijas).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā teikts kompānijas paziņojumā, darījums noticis ar mērķi nodrošināt lidsabiedrībai ārkārtas finanšu palīdzību, jo "airBaltic" esot nopietnas likviditātes problēmas.

Dokumenti par akcionāru sastāva maiņu pēc darījuma parakstīti 9.septembrī un iesniegti Uzņēmuma reģistrā, kas apgāžot spekulācijas par darījuma necaurspīdīgumu.

"Trasatlantic Holdings Company" pauž izbrīnu, ka valdība, kas ir lidsabiedrības akcionārs, ieņēmusi neizlēmīgu pozīciju un neveic ārkārtas soļus, lai glābtu kompāniju, kuras lomu valsts ekonomikā ir grūti pārvērtēt.

Lidsabiedrības kritiskais finanšu stāvoklis esot sekas privātā akcionāra "Baltijas Aviācijas sistēmas" un valsts kā akcionāra attiecībām, ar kurām "Trasatlantic Holdings Company" neesot nekāda sakara, kā tas izrietot no 2010.gada 20.aprīļa līguma.

"Trasatlantic Holdings Company" aicina Latvijas valdību "ieņemt noteiktu pozīciju attiecībā pret valsts vadošo kompāniju - nacionālo pārvadātāju - ar mērķi piedalīties tā glābšanā no iespējamā bankrota, ne tikai domājot par valsts daļām, bet arī par virkni kompāniju, kas saistītas ar "airBaltic", piemēram, Rīgas lidostu".

""airBaltic" finanšu krahs novedīs pie ekonomiskā kolapsa veselu nozari un lielāko daļu ar to saistīto uzņēmumu," brīdina "Trasatlantic Holdings Company" direktoru padome.

Portāls "Delfi.lv" ziņoja, ka par obligācijām samaksājis Luksemburgā reģistrētais finanšu pakalpojumu uzņēmums "Trasatlantic Holdings Company", kas saistīts ar Krievijas izcelsmes miljardiera Vladimira Antonova biznesu.

Šim uzņēmumam pieder 45% Lietuvas "Snoras bankas" priviliģēto akciju bez balsstiesībām, liecina informācija bankas mājaslapā. Savukārt "Snoras bankas" vairākuma akcionārs ir Antonovs, kurš vienlaikus ir arī "airBaltic" lielākā kreditora "Latvijas Krājbankas" valdes loceklis.

Oficiālā Uzņēmumu reģistra informācija liecina, ka "Trasatlantic Holdings Company" amatpersonas ir Zorigto Nikolajevs, Sergejs Jarcevs un Jevgenijs Jakovlevs. Savukārt kāda Vladimira Antonova profils biznesa sociālajā tīklā "Linkedin" vēsta, ka šis Antonovs ir ne tikai dalībnieks "Snoras bankā" un "Latvijas Krājbankā", bet kopš 2009.gada - arī valdes loceklis "Trasatlantic Holdings Company".

Par 11% "airBaltic" akciju, kurām saskaņā ar akcionāru lēmumu jau gadu bija jābūt dzēstām, samaksājis Luksemburgā reģistrēts uzņēmums "Trasatlantic Holdings Company", kurš 1.septembrī ieskaitījis lidsabiedrībai 9,66 miljonus eiro (6,72 miljonus latu) no sava konta "Latvijas Krājbankā", portālu "Delfi" informēja tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs (V).

Štokenbergs pieļāva - to, kas stāv aiz šīs noslēpumainās firmas, varētu noskaidrot kriminālprocesā, kas agri vai vēlu tiks ierosināts. Tad arī varēs skaidrot izcelsmi naudai, kas samaksāta par akcijām, jo, iespējams, Luksemburgas kompānija ir tikai starpnieks, kam naudu iedeva "airBaltic" tuvu stāvošas personas.

Aviokompānijas prezidents un vienīgais valdes loceklis Fliks akciju pārdošanas līgumu parakstījis 1.septembrī. Štokenbergs gan norādīja, ka tas ir visai neticami, jo Fliks jau visai ilgu laiku atrodas ārpus valsts un vairās braukt uz Latviju.

Štokenbergs uzskata, ka darījuma mērķis bija panākt, lai valsts kļūtu par mazākuma akcionāru kompānijā. Darījuma "autori" gan būtu ieguvēji arī tādā gadījumā, ja valsts izlemtu atpirkt šīs akcijas, lai nezaudētu kontrolpaketi aviokompānijā. "Viņi dabūtu naudu, kas atkal pazustu nezin kur," uzskata tieslietu ministrs.

Antonova preses sekretāre Natālija Oļesika atzina, ka "Trasatlantic Holdings Company" neesot ar "Konvers Group" juridiski saistīta organizācija, bet attiecības abu starpā esot draudzīgas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.