Tūrisma uzņēmumi var pieteikties subsidēto darba algu programmai
Foto: LETA

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) trešdien, 29. jūlijā, uzsākusi pieteikumu pieņemšanu tūrisma nozares uzņēmumu subsidēto darba algu programmā, informēja aģentūrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Valsts atbalsta sniegšana tūrisma nozares uzņēmumu darbinieku algu līdzfinansēšanai notiks saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem "Covid-19 skarto tūrisma nozares saimnieciskās darbības veicēju atbalsta piešķiršanas kārtība".

Paredzēts, ka tūrisma nozares uzņēmumi, kuri atbildīs noteiktajiem kritērijiem, varēs saņemt atbalstu 30% apmērā no 2019. gadā veiktajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām. Maksimālais atbalsts vienam uzņēmumam vai uzņēmumu grupai varēs sasniegt 800 000 eiro.

Atbalsta izmaksu administrēs LIAA, un iesniegumus par atbalsta saņemšanu varēs iesniegt no trešdienas, 29. jūlija, līdz 30. septembrim. Kopējais atbalsta programmas finansējums ir 19,2 miljoni eiro.

Pieteikties atbalstam var elektroniski aizpildot iesnieguma veidlapu, kura pieejama LIAA mājas lapā.

"Interese par atbalsta programmu tūrisma nozares uzņēmumiem ir liela, un prognozējam, ka uz atbalstu varētu pretendēt līdz pat 7 000 uzņēmumu. Tādēļ aicinām uzņēmējus rūpīgi iepazīties ar atbalsta saņemšanas nosacījumiem un korekti sagatavot savus iesniegumu, lai LIAA tos varētu apstrādāt pēc iespējas ātrāk," norādīja LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

No iesnieguma iesniegšanas līdz atbalsta saņemšanai var paiet līdz pat piecām nedēļām, bet gadījumos, ja iesniegumā norādītā informācija būs jāprecizē, arī ilgāks laiks, turpināja Rožkalns.

Sarakstu ar uzņēmumiem, kuri saņēmuši atbalstu, LIAA publicēs savā mājaslapā un nosūtīs Valsts ieņēmumu dienestam (VID). Pēc atbalsta sniegšanas LIAA veiks pēcuzraudzību par atbalsta izlietojumu. Ja saņemtais atbalsts netiks izlietots darbinieku algām, tas pilnībā vai daļēji būs jāatmaksā valsts budžetā.

Lai pretendētu uz atbalstu uzņēmumam uz iesnieguma iesniegšanas dienu nedrīkst būt VID administrēto nodokļu (nodevu) parāds, kas kopsummā pārsniedz 1 000 eiro, izņemot nodokļu maksājumus, kuriem ir piešķirts samaksas termiņa pagarinājums, noslēgta vienošanās par labprātīgu nodokļu samaksu, vai noslēgts vienošanās līgums.

No tūrisma nozarē strādājošajiem uzņēmumiem atbalstu varēs saņemt izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, uzņēmumi, kas nodarbojas ar tūrisma pakalpojumu sniegšanai nepieciešamā inventāra izīrēšanu, ar tūrisma nozari saistīto profesionālo pakalpojumu sniedzēji, tūrisma pakalpojumu biroji un operatori, ar darījumu tūrismu saistītu pasākumu un izstāžu organizatori, atrakciju un atpūtas parki, izklaides un atpūtas pakalpojumu sniedzēji kā arī dažādi privātie muzeji un kultūras iestādes.

Atbalstu varēs saņemt uzņēmumi, kuru ieņēmumi no saimnieciskās darbības Covid-19 krīzes ietekmē vienā mēnesī laika periodā no 2020. gada aprīļa līdz jūnijam, salīdzinot ar 2019. gada attiecīgo mēnesi, ir samazinājušies par 30%.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Kaspars Rožkalns Koronavīruss Covid-19 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form