Vairākos autobusu maršrutos februārī mainīsies sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs
Foto: LETA

No 2021. gada 1. februāra maršrutu tīkla daļā "Centrs-2, "Gulbene, Alūksne, Balvi", "Pierīga (kreisais krasts)" mainīsies pārvadātājs, kas nodrošina sabiedriskā transporta pakalpojumus, informē Autotransporta direkcija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mainoties pārvadātājam, kustības sarakstā izmaiņu nebūs; autobusi kursēs tāpat kā līdz šim. Šajās maršrutu tīkla daļās pārvadātāji pakalpojumus nodrošinās līdz gada beigām.

2020. gada augustā Autotransporta direkcija izsludināja iepirkumu, lai nodrošinātu sabiedriskā transporta pakalpojumu nepārtrauktību laika periodā, kad esošajiem līgumiem ar pārvadātājiem būs beidzies termiņš, bet jaunie līgumi ar 10 gadu termiņu vēl nebūs stājušies spēkā. Tādējādi atsevišķos Latvijas reģionos mainīsies pasažieru pārvadātājs, bet lielākajā daļā Latvijas tas nemainīsies līdz 2021. gada 31. jūlijam vai gada beigām.

Pārvadātāji, kas nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus no 1. februāra:

  1. lote "Centrs-2" (starppilsētu maršruti virzienā uz Alūksni, Preiļiem, Skaistkalni, Rūjienu, Balviem, Baltinavu, Auci, Kolku, Ventspili u.c.) – SIA "Norma-A" (līdz šim apkalpoja AS "Nordeka");

  2. lote "Gulbene, Alūksne, Balvi" – apvienība SIA "Gulbenes autobuss" un "Sabiedriskais autobuss" (līdz šim maršrutu tīkla daļu "Gulbene" apkalpoja SIA "Gulbenes autobuss", "Alūksne" – SIA Sabiedriskais autobuss, bet "Balvi" – SIA "Balvu autotransports");

  3. lote "Pierīga (kreisais krasts)" (maršruti virzienā uz Olaini, Ķekavu, Mārupi, Baldoni, Daugmali, Baložiem, Jūrmalu, Kalnciemu u.c.) – apvienība SIA "Sabiedriskais autobuss", AS "Liepājas autobusu parks" un AS "Nordeka" (līdz šim maršrutus apkalpoja apvienība AS "Rīga Taksometru parks", AS "Liepājas autobusu parks" un AS "Nordeka")

Ņemot vērā, ka ar konkursa uzvarētājiem tiek slēgts īstermiņa līgums, noteiktās kvalitātes prasības ir tādas, ko pārvadātāji nodrošināja līdz šim un kuru izpildei papildu investīcijas nav nepieciešamas. Noteikts, ka temperatūrai autobusa salonā jābūt robežās no + 16 C līdz + 24 C (atbilstoši sezonai), kā arī 10% autobusu jābūt pielāgotiem personu ar funkcionāliem traucējumiem pārvadāšanai.

Starppilsētu maršrutos autobusu vidējais vecums nedrīkst būt lielāks par 10 gadiem, kā arī jābūt nodrošinātai iespējai autobusā iegādāties biļeti, maksājot ar bezkontakta norēķinu karti. Savukārt vietējās nozīmes maršrutos autobusu vidējais vecums nevar būt vairāk par 20 gadiem, bet katra atsevišķa autobusa vecuma nevar pārsniegt 25 gadus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Autotransporta direkcija Alūksne Balvi Gulbene Liepājas autobusu parks Preiļi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form