'Valmieras stikla šķiedras' tiesiskās aizsardzības procesu uzraudzīs advokāts Jānis Lagzdiņš
Foto: LETA

AS "Valmieras stikla šķiedra" tiesiskās aizsardzības procesu uzraudzīs "PricewaterhouseCoopers Legal" ("PwC Legal") zvērināts advokāts Jānis Lagzdiņš, portālu "Delfi" informēja kompānijā.

19. septembrī Vidzemes rajona tiesa iecēla zvērinātu advokātu biroja "PwC Legal" vadošo partneri Lagzdiņu par "Valmieras stikla šķiedra" tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošo personu.

Tiesiskās aizsardzības process ļauj uzņēmumam, kas nonācis īslaicīgās finansiālās grūtībās vai uzskata, ka tajās nonāks, izmantot Maksātnespējas likumā noteiktos tiesiskās aizsardzības līdzekļus, tādējādi pilnībā atjaunojot uzņēmuma maksātspēju. Savukārt kreditoru izvirzītā tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošā persona tiek iecelta, lai uzraudzītu procesa pasākumu plāna izpildi un par to informētu uzņēmuma kreditorus.

"Jebkuram uzņēmumam, kurš ir nonācis finansiālās grūtībās vai uzskata, ka tajās nonāks, šāds lēmums par savlaicīgu rīcību ir drosmīgs un atbildīgs solis, no kura ieguvējs būs ne tikai pats uzņēmums un tā kreditori, bet arī Latvijas tautsaimniecība kopumā. Būtisks priekšnosacījums veiksmīgai tiesiskās aizsardzības procesa realizācijai ir ne tikai sabalansēta un pārdomāta plāna izstrāde, bet arī paša procesa uzraudzība, nodrošinot kreditoru interešu un tiesību aizsardzību atbilstoši spēkā esošo normatīvo aktu prasībām un starptautiskajai praksei," sacījis Lagzdiņš.

Vidzemes rajona tiesa arī uzlika par pienākumu tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošajai personai līdz 4. oktobrim iesniegt tiesā atzinumu par tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu.

"Delfi" jau ziņoja, ka 2019. gada 19. septembrī "Valmieras stikla šķiedra" tiesā iesniedza pieteikumu par tiesiskās aizsardzības procesa ("TAP") pasākumu plāna apstiprināšanu un TAP īstenošanu. Tāpat sabiedrība ir saņēmusi 100% nodrošināto kreditoru un 77,15% nenodrošināto kreditoru piekrišanu izstrādātajam 24 mēnešu finanšu atveseļošanās plānam.

Zvērinātu advokātu birojs "PwC Legal" ir pilnvērtīga daļa no PwC globālā tīkla. PwC juridiskā prakse šobrīd darbojas vairāk nekā 90 pasaules valstīs, tostarp arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kopumā nodarbinot vairāk nekā 4000 juristus.

"Valmieras stikla šķiedra" ir viens no vadošajiem stikla šķiedras ražotājiem Eiropā ar vairāk nekā 55 gadu pieredzi stikla šķiedras ražošanā. Tās pamatdarbības virzieni ir stikla šķiedras pētniecība, stikla šķiedras produktu izstrāde, ražošana un pārdošana.

Kā ziņots, kompānija nonākusi finansiālās grūtībās saistībā ar ražotnes izveidi ASV – "Valmieras stikla šķiedra", lai izveidotu ražotni ASV, noslēdza kredītlīnijas līgumu ar banku, kas bāzēta ASV. Lai nodrošinātu parāda saistību, kas izriet no attiecīgā kredītlīnijas līguma, nodibināšanu, "Valmieras stikla šķiedra" izsniedza galvojumu par labu bankai. Ņemot vērā, ka ASV ražotne nespēja izpildīt no kredītlīnijas līguma izrietošās saistības, banka 2019. gada 10. jūnijā pieprasīja "Valmieras stikla šķiedrai" nekavējoties atmaksāt aizdevuma pamatsummu un uzkrātos procentus par kopējo summu 3,013 miljoni ASV dolāru.

Tāpat uzņēmumam ir būtiskas parādsaistības sindicēto aizdevumu ietvaros par summu vismaz 67,014 miljonu eiro un vismaz 17,836 miljonu ASV dolāru apmērā attiecībā pret vēl divām bankām, tādējādi bankas, kura 2019. gada 10. jūnijā pieprasīja "Valmieras stikla šķiedrai" nekavējoties atmaksāt aizdevuma pamatsummu, prasījums faktiski izraisa saistību neizpildes gadījumu arī attiecībā uz sindicēto aizdevumu līgumiem ar tajā esošajām divām citām bankām, liecina LETA arhīvs.

"Valmieras stikla šķiedras" koncernu veido "Valmieras stikla šķiedra" un trīs tās meitassabiedrības –"Valmiera Glass UK Ltd." Apvienotajā Karalistē, kā arī "Valmiera Glass USA Corp." un "Valmiera Glass USA Trading Corp" ASV. "Valmieras stikla šķiedras" akcijas kotē biržas "Nasdaq Riga" otrajā sarakstā.

Tags

Apstrādes rūpniecība Valmieras stikla šķiedra

Comment Form