Ventspilī darbu sāk jauna 'HansaMatrix' ražotne
Foto: Publicitātes foto

Jaunākā pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma būvētā ražošanas ēka ir nodota ekspluatācijā un parakstīts nomas līgums par tās izmantošanu ar augsto tehnoloģiju uzņēmumu "HansaMatrix", kurš Ventspilī attīsta savu darbību 13 gadus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jaunā ražošanas ēka atrodas Ventspils augsto tehnoloģiju parkā (VATP), kas ir viena no Ventspils brīvostas industriālajām teritorijām. 4600 kvadrātmetru plašā ražotne ar adresi Ventspils augsto tehnoloģiju parks Nr. 7 jau sākotnēji projektēta elektronikas produktu ražošanas vajadzībām. Ēku nomās uzņēmums "Hansamatrix", kurš Ventspilī attīsta savu darbību 13 gadus. Ražošanas telpās jau sākusies iekārtu uzstādīšana.

Ēku Nr. 7 VATP teritorijā pēc Ventspils brīvostas pasūtījuma būvēja SIA "Aimasa". Kopējās izmaksas – 5,15 miljoni eiro, no kuriem 1,16 miljoni eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums.

Ventspils brīvostas pārvalde noslēgusi ražošanas telpu līgumu ar uzņēmumu uz 10 gadu ilgu termiņu ar pirmtiesībām to pagarināt. Ventspils brīvostas pārvalde norāda, ka, neskatoties uz uzņēmuma ilggadējo darbību Ventspilī, Ventspils pilsētas dome nav piekritusi saskaņot zemes, kas juridiski ir pašvaldības īpašums, nomu uz vairāk nekā vienu gadu. Neskatoties uz juridiskajiem sarežģījumiem ilgstošā sadarbība starp Ventspils brīvostas pārvaldi un "HansaMatrix" grupas uzņēmumiem ļāvusi sadarbību turpināt un attīstīt.

"HansaMatrix" ir augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas veic jaunu elektronisko produktu un sistēmu izstrādi, to industrializāciju, kā arī sniedz integrētus ražošanas pakalpojumus datu tīklu iekārtu, lietu interneta, industriālo sistēmu un citos augstas pievienotās vērtības tirgus segmentos. Kompānijas akcijas kotē biržas "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Lai attīstītu brīvostas industriālo teritoriju, 2020. gadā Ventspils brīvostas pārvalde turpinājusi triju jaunu ražošanas ēku būvniecību. Šobrīd pabeigta un nodota ekspluatācijā 7. ražošanas ēka Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā. Drīzumā noslēgsies ražošanas ēkas Ganību ielā 103 būvniecības darbi, kur nomnieks jau pamazām uzstāda iekārtas. Savukārt 6. ēkai veikta pārprojektēšana, jo tās nomnieks savu biznesa plānu maiņas dēļ atteicās no papildu ēkas nomas esošās darbības paplašināšanai. Gatavības stadijā ir vēl trīs ražošanas ēku projekti.

Kopš 2002. gada Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā pēc Ventspils brīvostas pasūtījuma uzbūvētas 10 ražošanas ēkas un piesaistīti vairāk nekā 20 ražošanas uzņēmumi, radot vairāk nekā 1700 jaunu darba vietu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Inovācijas Apstrādes rūpniecība Nasdaq Riga Ventspils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form