'WinGo' depozīta sistēmas risinājums tuvā nākotnē pieņems arī baterijas un šampūna pudeles
Foto: LETA

Depozīta sistēmas risinājums "WinGo" tuvā nākotnē pieņems ne tikai PET pudeles, kartonu, tetra pakas, stiklu un skārdenes, bet arī baterijas, kosmētikas iepakojumus un šampūna pudeles, ceturtdien atklāšanas pasākumā stāstīja risinājuma "WinGo" vadītājs Vismands Menjoks.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņš skaidroja, ka depozīta sistēmas aparāts veidots gadu. Tā unikalitāte, salīdzinot ar klasisku depozīta sistēmas automātu, slēpjas mākslīgajā intelektā, datorredzē un neirona tīklos. Pateicoties "gudrajam prātam", aparāts spēj uzņemt arī sabružātu, saplacinātu, bojātu iepakojumu, kas būtiski atvieglos cilvēku ieradumu atbrīvoties no atkritumiem. Aparāts būs savienots ar mobilo lietotni, kas samazinās fizisku čeku patēriņu, digitalizējot atprečošanu.

"Atkritumu šķirošanas iekārta ar mākslīgo intelektu un neironu tīkliem pieņem gan neskartu, gan saplacinātu iepakojumu. Mūsu vīzija ir efektīvs un atbildīgs depozīta sistēmas risinājums, lai Latvija ar daudz plašāku iepakojumu klāstu kļūtu par veiksmes stāstu ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē," pauda Menjoks.

"WinGo" vadītājs skaidroja, ka, vispirms ar lietotni noskenē QR kodu uz aparāta ekrāna. Tad aparāts atver paredzēto vietu, kur nodot atkritumus, un cilvēks var sākt nodot atkritumus depozītā. Savukārt tiem, kuriem ir "podziņtelefoni", zem ekrāna jānoskenē veikala lojalitātes karte un iekārta atpazīs klientu, kura lojalitātes kartē uzkrās depozītā nodoto atkritumu punktus. Viņš atklāja, ka sakrātos lojalitātes punktus gan lietotnē, gan lojalitātes kartēs varēs arī pārvērst arī par iespēju aiziet uz kādu restorānu, braukt bez maskas ar taksometru un citās iespējās.

Kā atklāja depozīta sistēmas operatora "Nulles depozīta" pārstāvis Arnis Salnājs, "Nulles depozīts" apvienojies ar "WinGo", lai Latvijai izveidotu modernu depozīta sistēmu. Kā skaidroja Salnājs, "nulle" uzņēmuma nosaukumā simbolizē "nulle" neērtību lietotājiem, kā arī nulle problēmu nodot atkritumus depozītā. Viņš norādīja, ka "gudrie aparāti" tiks nodrošināti visā Latvijā, bet konkrētu skaitu patlaban neatklāja.

Pēc Salnāja teiktā, ir saprotams, ka no visiem atkritumiem nevar atbrīvoties, taču gudra depozīta sistēma ir risinājums kā panākt atkritumu esamību dabā minimālu.

Viņš uzsvēra, ka abi uzņēmumi plāno izmantot gudru loģistikas risinājumu. Tā būtu caurspīdīga sistēma, cilvēkos veicinās uzticību un sistēma, kas varētu iekļauties nākotnes aprites ekonomikā.

"Mēs nepiedāvājam burvju līdzekli - šī nav "burvju nūjiņa". Patērētājs paliek cilvēks, kas izmanto dažādus dzēriena iepakojumus, un viņš pats pieņems lēmumu, ko ar patērēto iepakojumu dara tālāk. Tas ir ilgstošs sabiedrības izglītošanas ceļš,"

Latvijā depozīta sistēmu plānots ieviest 2022. gada 1.februārī.

Kā liecina "Firmas.lv" dati, SIA "Wingo Deposit" reģistrēts šī gada sākumā, tā pamatkapitāls ir 5836 eiro. Uzņēmuma īpašnieku vidū ir AS"BAO" (36%), SIA "KMPGB" (20%), Menjoks (19,8%), SIA "Correctus" (16,2%), SIA "Ventax" (8%). Kā uzņēmuma patiesais labuma guvējs norādīts Jānis Vilgerts.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Atkritumu šķirošana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form