Zemes iegādes kreditēšanas programmā lauksaimnieki līdz šim iegādājušies 37 600 hektārus zemes
Foto: LETA

Septiņu gadu laikā, kopš zemes kreditēšanas programma ir ieviesta, zemnieki, izmantojot programmas piedāvāto iespēju, lauksaimnieciskajai ražošanai ir iegādājušies jau 37 600 ha lauksaimniecībā izmantojamās zemes. Šā gada 30. jūnijā bija apstiprināti 1700 aizdevumi par kopējo summu 82,3 miljoni eiro, informē Zemkopības ministrija.

Aizdevumi ir orientēti uz mazām un vidējām saimniecībām, kā arī jaunajiem lauksaimniekiem, kuriem ir ekonomiski pamatoti saimniecību attīstības plāni, bet paaugstinātā riska vai trūkstošā nodrošinājuma dēļ nav iespējams saņemt aizdevumu komercbankās.

Aizdevumu gala procentu likmes zemes iegādei šajā programmā septiņu gadu laikā samazinājušās, un kopš 2016. gada nemainīgi ir 2,7%.

Sākotnēji 2012. gadā zemes iegādes programmai tika piešķirti 14 miljoni eiro, taču septiņu gadu laikā, ņemot vērā lauksaimnieku lielo interesei, valdība pēc Zemkopības ministrijas ierosinājuma summu vairākkārt palielinājusi un nu tā jau sasniedz 100 miljonus eiro. Aizdevuma maksimālais termiņš ir līdz 30 gadiem, bet maksimālā aizdevuma summa vienam aizņēmējam – līdz 430 tūkstošiem eiro.

Atbalsts lauksaimniekiem zemes iegādei tiek īstenots saskaņā ar ZM izstrādātajiem MK 29.05.2012. noteikumiem Nr.381 "Valsts atbalsta piešķiršanas kārtība lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei lauksaimniecības produkcijas ražošanai". Zemes kreditēšanas programmu pārvalda Attīstības un finanšu institūcija "Altum".

Source

DELFI Bizness

Tags

Altum Banku sektors Lauksaimniecība Zemkopības ministrija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form