Ziņojums: Lielbritānijas izstāšanās Latvijai varētu radīt jaunas iespējas investīciju piesaistē
Foto: PantherMedia/Scanpix

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) varētu radīt jaunas iespējas investīciju piesaistē un investīciju projektu īstenošanā, jo daļa ārvalstu investoru var izvēlēties pārvietot savus ieguldījumus no Lielbritānijas uz ES.

Kā liecina Latvijas pozīcija par interesēm iespējamās ES un Lielbritānijas sarunās par izstāšanos no ES, ar 5,3% īpatsvaru Latvijas kopējā preču eksportā pagājušajā gadā Lielbritānija ir sestā lielākā Latvijas eksporta partnervalsts.

Sagaidāms, ka Lielbritānijas izstāšanās no ES ietekmēs Latvijas uzņēmējus. Piemēram, daļai eksportētāju piegādes līgumi ir noslēgti Lielbritānijas mārciņās, un, ņemot vērā mārciņas svārstības, tas var ietekmēt arī uzņēmumu peļņu. Savukārt uzņēmēji, kuru līgumi noslēgti eiro, saskaras ar darījumu partneru spiedienu centos samazināt cenas.

Arī Latvijas uzņēmēji piesardzīgi vērtē jaunu investīciju veikšanu Lielbritānijā ilgtermiņā, ņemot vērā neskaidro turpmāko ES un Lielbritānijas ekonomiskās sadarbības modeli.

Vienlaikus, ja lielie autoražotāji, tādi kā "Nissan" un "Toyota", pārvietotu Eiropas autoražošanas centru uz Austrumeiropas valstīm, Latvijas reģioni varētu pacīnīties par to, lai pie pastāvošajiem un plānotajiem jaunajiem industriālajiem parkiem piesaistītu mazos un vidējos ražošanas uzņēmumus, pausts ziņojumā.

Tādējādi tiktu veicināta Latvijas uzņēmēju iekļaušanās globālās vērtību ķēdēs. Papildus Latvija būtu gatava piedāvāt specifiskus pakalpojumus uzņēmumiem, kas darbību pārceļ uz tuvākajām kaimiņvalstīm.

Source

LETA

Tags

Brexit Eiropas Savienība
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form