Čeku loterijā līdz šim reģistrēti 34 000 čeki, biļetes vai kvītis
Foto: undefined

Čeku loterijā līdz otrdienas pulksten 16 jau ir reģistrēti 34 000 čeki, biļetes vai kvītis, informēja Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dienestā norādīja, ka loterijai pieteiktie darījumu apliecinošie dokumenti tiks pārbaudīti parastajā kārtībā, pagaidām gan neviens loterijai iesniegtais dokuments vēl nav pārbaudīts.

VID norādīja, ka čeku loterija ir preventīvs pasākums, lai veicinātu iedzīvotāju paradumu maiņu. Prasot čeku vienmēr, jebkurā tirdzniecības vai pakalpojumu sniegšanas vietā, ikviens cilvēks rosina uzņēmēju būt godprātīgam un atbildīgam pret klientiem.

"Bez šaubām, informāciju no loterijai reģistrētajiem darījumu apliecinošajiem dokumentiem VID izmantos savā datu analīzē apkopotā veidā, analizējot kopsakarā ar VID rīcībā jau esošo informāciju par attiecīgo tirgotāju vai pakalpojumu sniedzēju. Aizdomu gadījumā tiks veikti atbilstošākie nodokļu administrēšanas un/vai kontroles pasākumi, ievērojot "Konsultē vispirms" principu," skaidroja VID.

Uz jautājumu, kāpēc čeku loterijas sistēma ļauj reģistrēt no galvas izdomātus čeku numurus, VID atbildēja, ka, lai reģistrēšanas process būtu maksimāli vienkāršs un ērts, nolemts izvairīties no liekiem apgrūtinājumiem un ierobežojumiem, saglabājot tikai pašus nepieciešamākos, piemēram, laika ierobežojumu, lai attiecīgajā mēnesī tehniski varētu reģistrēt tikai tā mēneša čeku u.tml..

"Tādējādi iedzīvotājiem ir iespēja reģistrēt visdažādākos darījumu apliecinošos dokumentus, taču jāņem vērā, - ja dokuments (čeks, kvīts vai biļete) nebūs reģistrēts korekti, proti, reģistrācijas formā nebūs norādīta patiesa informācija, šāds čeks netiks virzīts izlozei un tā iesniedzējs zaudēs iespēju laimēt kādu no čeku loterijas laimestiem," skaidroja VID.

Dienestā arī norādīja, ka pirmajā loterijas dienā tika veikts sistēmas eksprestests 90 reģistrētiem čekiem, un konstatēts, ka 20% no tiem neizgāja validāciju. "Tas liecina, ka 20% gadījumu čeku loterijas vietnē ievadītā informācija bija nepareiza vai nekorekta. Aicinām iedzīvotājus nemazināt savas iespējas laimēt balvas un norādīt čeku loterijas lapā tikai patiesus datus, nevis brīvi izvēlētas ciparu kombinācijas. Turklāt atgādinām, ka, lai veiksmīgas izlozes gadījumā saņemtu laimestu, būs jāuzrāda arī čeka oriģināls - klātienē vai skenētā veidā EDS," norādīja VID.

Jau ziņots, ka no 1.jūlija sāka darboties čeku loterija un pirkumu jeb pakalpojumu čekus var reģistrēt vietnē "www.cekuloterija.lv".

Lai piedalītos loterijā un pretendētu uz naudas laimestiem, kā arī uz padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku sarūpētajām papildu balvām, tīmekļa vietnē ir jāreģistrē čeks, kvīts vai biļete par kopējo summu vismaz pieci eiro. Darījumu apliecinošajam dokumentam ir jābūt izsniegtam par preci vai pakalpojumu, kas saņemts no Latvijā reģistrēta nodokļu maksātāja.

Čeku loterijā var piedalīties ikviens bez vecuma ierobežojuma, izņemot VID un čeku loterijas tīmekļvietnes izstrādātāja "Mobilly" pārstāvjus. Čeku loterijā var piedalīties arī bērni, tikai tādā gadījumā reģistrētajā čekā nedrīkst būt tādi pirkumi kā alkoholiskie dzērieni, tabakas izstrādājumi un enerģijas dzērieni.

Pēc reģistrācijas čeks, kvīts vai biļete būs obligāti jāsaglabā, jo laimesta gadījumā tas būs jāuzrāda VID klātienē vai jāiesniedz VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā skenētā veidā.

No 1.jūlija čeku loterijas dalībnieki ikmēneša izlozē varēs laimēt vienu naudas balvu 10 000 eiro vērtībā, trīs naudas balvas 5000 eiro vērtībā un 50 naudas balvas 100 eiro vērtībā. Gada izlozē varēs laimēt vienu naudas balvu 20 000 eiro vērtībā, četras naudas balvas 10 000 eiro vērtībā un piecas naudas balvas 2000 eiro vērtībā. Tāpat katru mēnesi būs iespējams piedalīties padziļinātas sadarbības programmas dalībnieku sarūpēto papildu balvu izlozē. Šobrīd jūlijam papildu balvas ir pieteikuši 11 padziļinātas sadarbības programmas dalībnieki.

Loterijas uzvarētāji tiks paziņoti TV3 raidījuma "Superbingo" laikā, kā arī loterijas rezultāti tiks publicēti tīmekļvietnē "www.cekuloterija.lv" un "www.latloto.lv". Tāpat mēneša balvu ieguvējiem un gada izlozei izvirzītajiem loterijas dalībniekiem tiks izsūtītas īsziņas uz reģistrācijas brīdī norādīto mobilā tālruņa numuru.

Čeku loterijas mērķis ir veicināt godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, mudinot pircējus pieprasīt čekus un kvītis par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem, tādējādi veicinot kultūras maiņu sabiedrībā.

Čeku loteriju organizē VID, bet informatīvi atbalsta "Latvijas loto".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts ieņēmumu dienests VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form