Piešķir 14,2 miljonus eiro izdevumu kompensēšanai par dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu pasažieru pārvadājumiem
Foto: DELFI

Valdība nolēmusi piešķirt Satiksmes ministrijai 14,2 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai nodrošinātu normatīvajā regulējumā noteikto izdevumu kompensēšanu VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) par dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu pasažieru pārvadājumiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņā ar normatīvo regulējumu, lai nodrošinātu pasažieru pārvadājumu ar dzelzceļu nepārtrauktību, valsts kompensē pasažieru pārvadājumu pa dzelzceļu izdevumus, ko veido pārvadātāja AS "Pasažieru vilciens" (PV) un dzelzceļa infrastruktūras nodrošinātāja LDz izdevumi saistīti ar pasažieru pārvadājumiem.

Valsts budžeta programma "Sabiedriskais transports" budžeta apakšprogramma "Finansējums dzelzceļa publiskai infrastruktūrai" nodrošina nepieciešamo finansējumu pārvadātājam PV infrastruktūras maksas segšanai.

Vienlaikus pasažieru pārvadājumu pa dzelzceļu nodrošināšanai ir nepieciešams finansējums dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājam LDz infrastruktūras uzturēšanai un atjaunošanai saistībā ar pasažieru pārvadājumiem.

Lai kompensētu šos izdevumus, valdība katru gadu izskata jautājumu par papildu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" vai citiem budžeta ārkārtas līdzekļiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.