'Forbes': TOP 10 cienījamākās kompānijas pasaulē
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Uzņēmuma reputācija, ko ietekmē tā uzticamība un godīgums, ir ļoti svarīga. "Forbes" izveidotajā sarakstā, kurā tiek vērtētas šīs uzņēmumu īpašības un vērtības, šogad pirmo vietu ieņem "Walt Disney Company", izklaides gigants ar tirgus vērtību 165 miljardi ASV dolāru ir pavirzījies sarakstā uz augšu par četrām vietām. Savukārt pagājušā gada līderis "Siemens" ir nokritis uz septīto vietu šogad.

Lai izveidotu šo sarakstu, "Forbes" sadarbojās ar "Statista", kas aptaujāja 15 tūkstošus cilvēku no 60 valstīm. Respondentiem tika jautātas viņu domas par "Forbes" saraksta kompānijām "2018 Global 2000 Companies". Kompānijas tika novērtētās pēc tādiem kritērijiem kā uzticamība, sociālā uzvedība, kompānijas produktu darbība un kompānija kā darba devējs.

Sarakstā ir pārstāvētas 34 valstis, tomēr pamatā dominē ASV kompānijas (61), 32 kompānijas ir no Japānas. Video spēļu ražotājs "Nintendo" ir visaugstāk novērtētā Japānas kompānija, kas atrodas saraksta 11. vietā, "Toyota" – 12. vietā. Būtiski sarakstā pārstāvētas arī tādas valstis kā Ķīna (19 kompānijas), Francija (13) un Vācija (11).

Autoražošanas nozare kopumā sarakstā aizņem 19 vietas, galvgalī atrodas "Ferrari" un "Toyota", "Volvo" ierūmējies 24. vietā, Īlona Maska "Tesla" – 34. vietā, kas ir kāpums no 197. vietas pērn.

Portāls "Delfi" piedāvā aplūkot TOP 10 "Forbes" cienījamāko kompāniju sarakstu.

Tags

Ferrari Forbes Tesla Toyota Volvo

Comment Form