Latvijas transporta nozare izstādē Krievijā prezentē sevi ar jaunu zīmolu
Foto: Publicitātes foto

Aprīļa vidū Maskavā notiekošajā starptautiskajā transporta un loģistikas izstādē "TransRussia" Latvijas transporta un tranzīta nozare sevi prezentē ar jaunu zīmolu – "Via Latvia". "Latvijas dzelzceļā" norāda, ka tas liecina par labu sadarbību visas nozares dalībnieku starpā un vienotu mērķi – efektīvu un konkurētspējīgu pakalpojumu sniegšanu starptautiskajos tirgos.

Jaunais zīmols "Via Latvia" ietver Latvijas transporta un tranzīta nozares galvenos spēlētājus, kuri, apvienojot savus resursus, spēj starptautiskajos tirgos saviem esošajiem, kā arī potenciālajiem sadarbības partneriem piedāvā mūsdienīgus, modernus, kvalitatīvus, kā arī klientu vajadzībām pielāgotus transporta, loģistikas un e-komercijas pakalpojumus.

Kopumā Latvijas stends izstādē "TransRussia" apvieno 40 uzņēmumus, tostarp VAS "Latvijas dzelzceļš", Rīgas un Ventspils brīvostas, Liepājas Speciālo ekonomisko zonu un starptautisko lidostu "Rīga".

"Šī izstāde ir īpaši nozīmīga Latvijas transporta nozarei. Šoreiz mēs tajā esam jaunā veidolā. Mēs – vienota komanda – šeit rādām savu kopīgo nozares redzējumu," teic satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

"Apvienojoties vienotā komandā, mēs – transporta nozares dalībnieki pierādām, ka jau šodien spējam piedāvāt modernus multimodālus risinājumus un veiksmīgi konkurēt starptautiskajos tirgos. Jau šobrīd "Latvijas dzelzceļš" ir pierādījis sevi kā nopietnu partneri starptautisko kravu pārvadājumu nodrošināšanā, bet Latvijas transporta nozarei kā vienotai komandai tas izdosies vēl labāk," norāda "Latvijas dzelzceļš" prezidents Edvīns Bērziņš.

Pirmdien, 15. aprīlī, izstādes "TransRussia" laikā, "Latvijas dzelzceļš" meitasuzņēmums SIA "LDz Loģistika" noslēdza sadarbības līgumus ar trīs uzņēmumiem, kas paredz sākt piedāvāt kontrtreileru pārvadājumus, palielināt kravu pārvadājumu apjomus satiksmē ar Krieviju, kā arī veicināt informāciju tehnoloģiju integrēšanu kravu pārvadājumu pakalpojumu nodrošināšanā.

Līgums, kas parakstīts starp "LDz Loģistika" un AS "Pirmais federālais kontrtreileru operators", paredz sadarbību intermodālu kontrtreileru kravas pārvadājumu attīstīšanu dzelzceļa nozarē. Saskaņā ar noslēgto vienošanos šādi kontrtreileru pārvadājumi tiks īstenoti maršrutā Maskava–Rīga. Vienlaikus tiek paredzēta iespēja Latvijā uzsākt kontrtreileru platformu ražošanu, izmantojot "Pirmais federālais kontrtreileru operators" licenci.

Savukārt ar AS "Pirmā kravu kompānija" noslēgtais līgums paredz kravu pārvadājumu apjoma palielināšanu satiksmē ar Krieviju. Šī vienošanās parakstīta, balstoties uz memorandu, kas 2016. gadā parakstīts starp "Latvijas dzelzceļš" un "Pirmā kravu kompānija". Memorands paredzēja savstarpējo sadarbību, lai uzlabotu kravu pārvadājumu kvalitāti, kā arī veicinātu klientorientētu pakalpojumu ieviešanu. Savukārt saskaņā ar 15. aprīlī parakstīto vienošanos, "LDz Loģistika" uzņēmumam "Pirmā kravu kompānija" sniegs importa un eksporta, kā arī tranzīta kravu pārvadājumu pakalpojumus NVS un Baltijas valstīs.

Virzoties uz mērķi – kļūt par modernu tranzīta un tehnoloģiju pakalpojumu uzņēmumu grupu, "LDz Loģistika" valdes priekšsēdētājs Gundars Ābols Maskavā noslēdzis līgumu ar uzņēmumu "Digitālā loģistika" par sadarbību informācijas tehnoloģiju sistēmu ieviešanā, kas nodrošinātu vēl kvalitatīvāku un operatīvāku pakalpojumu sniegšanu dzelzceļa kravu pārvadājumu organizēšanā. Noslēgtā vienošanās paredz savstarpējo pieredzes un informācijas apmaiņu informācijas tehnoloģiju jomā, kā arī inovatīvu risinājumu izstrādāšanu un ieviešanu dzelzceļa nozarē.

Lai turpinātu attīstīt loģistikas pakalpojumus un veicinātu pakalpojumu efektivitāti un drošumu, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, Ābols izstādes "TransRussia" laikā parakstīja sadarbības memorandu ar Starptautisko loģistikas biznesa asociāciju. Memorands paredz savstarpējo informācijas un pieredzes apmaiņu starp nozares uzņēmumiem par transporta un loģistikas pakalpojumiem, pārvadājumu drošību, elektronisko dokumentāciju, kā arī nozares likumdošanas aktualitātēm.

Source

DELFI Bizness

Tags

Transporta nozare Latvijas dzelzceļš NVS Tālis Linkaits
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form