Lietuvas valdība apstiprina 2,5 miljardu eiro vērtu ekonomikas stimulēšanas plānu
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Lietuvas valdība pirmdien, 16. martā, apstiprināja 2,5 miljardu eiro vērtu ekonomikas stimulēšanas plānu, kura nolūks ir mazināt jaunā koronavīrusa izplatīšanās sekas.

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas.

Plānā uzsvērts, ka valsts būs solidāra ar darba devējiem, palīdzēs viņiem saglabāt darbavietas, kā arī piešķirs uzņēmumiem nodokļu atlaides.

Finanšu ministrs Viļus Šapoka, uzrunājot valdības locekļus, norādīja, ka valsts aizņemšanās griesti tiks palielināti līdz pieciem miljardiem eiro jeb apmēram 10% no valsts iekšzemes kopprodukta.

"Ar šādiem draudiem mēs saskaramies pirmo reizi, tāpēc reakcijai jābūt vēsturiskai. Es aicinu ikvienu atbildīgu politiķi, uzņēmēju, banku un pilsoni atsaukties un dot savu ieguldījumu," sacīja Šapoka valdības sēdē.

Viņš uzsvēra, ka tikai uzņēmumi, kas neliks saviem darbiniekiem doties bezalgas atvaļinājumā vai neatlaidīs darbiniekus, varēs izmantot atvieglojumus.

Plānoto pasākumu kopējā vērtība būs apmēram 2,5 miljardi eiro, un valdība plāno papildus aizņemties piecus miljardus eiro.

Plāns paredz, ka valsts sniegs palīdzību uzņēmējiem, lai saglabātu darbavietas līdz trim mēnešiem, kompensējot darbinieku darba samaksu par pilnīgas vai daļējas dīkstāves laiku.

Darbiniekiem būs jāmaksā vismaz minimālā mēnešalga.

Plāns arī paredz pasākumus, lai palīdzētu uzņēmumiem saglabāt likviditāti. Uzņēmumi varēs atlikt nodokļu maksājumus, nemaksājot sodu un procentus. Tiks atlikta nodokļu parādu piedziņa.

Plāns būs jāapstiprina Seimam.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Lietuva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form