'Neste' un 'Jetflite' piedāvās privātos biznesa lidojumus ar zemāku emisiju līmeni
Foto: Publicitātes attēls

Somijas biznesa aviācijas uzņēmums "Jetflite" un "Neste" jau maijā plāno sākt sadarbību, nodrošinot biznesa lidojumus ar zemāku emisiju līmeni, izmantojot "Neste" MY ilgtspējīgo aviācijas degvielu (Neste MY Sustainable Aviation Fuel™). Tīrā veidā šī degviela palīdz samazināt aprites cikla siltumnīcefekta gāzu emisijas par līdz pat 80%, salīdzinot ar fosilas izcelsmes aviācijas degvielu, informē "Neste".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Jetflite", kas pieder lielajam Somijas rūpniecības konglomerātam "Wihuri Group", specializējas biznesa lidojumu, grupu čarteru un aviācijas neatliekamās palīdzības pakalpojumu jomā. Jetflite flotē ietilpst 5 lidmašīnas. Uzņēmuma sadarbības partneru tīkls pirms pandēmijas ik gadu nodrošināja 600 līdz 700 lidojumu.

"Kopš pandēmijas sākuma gaisa pārvadājumu joma ir nonākusi sarežģītā situācijā, jo ir pastiprināti ierobežojumi un ir slēgtas robežas. Tomēr lidojumu skaits joprojām ir liels, jo mēs nodrošinām evakuācijas un aviācijas neatliekamās palīdzības pakalpojumus. Paplašinoties vakcinācijai un atveroties valstu robežām, paredzama arī biznesa aviācijas aktivizēšanās. Mēs vēlamies tajā brīdī būt gatavi piedāvāt zemāku emisiju lidojumus, lai palīdzētu saviem klientiem būtiski samazināt biznesa pārlidojumu oglekļa emisijas," norāda "Jetflite" pārdošanas vadītājs Jans Lindholms (Jan Lindholm).

Pirmais "Jetflite" izpildītais zemāku emisiju lidojums paredzēts 2021. gada maijā.

""Neste" un "Jetflite" sadarbojas vairāk nekā piecus gadus un piegādā degvielu pārlidojumiem, kurus apkalpo Somijas Helsinku lidosta. Šī sadarbība ir pirmais kopīgais solis pretī mērķim samazināt "Jetflite" piedāvāto biznesa lidojumu oglekļa emisijas. "Neste MY SAF" degviela jau ir pieejama daudzās Eiropas, Ziemeļamerikas un Āzijas lidostās, un mēs esam sajūsmā par iespēju to nodrošināt privātu biznesa lidojumu uzņēmumam Somijā. Šī degviela ir tūlītējs risinājums, kas palīdz samazināt aviopārvadājumu radītās siltumnīcefekta gāzu emisijas. Tā ir pilnībā savietojama ar pašreizējām reaktīvo dzinēju tehnoloģijām un degvielas piegādes infrastruktūru. Tāpēc nav nepieciešami nedz papildu ieguldījumi, nedz arī lidmašīnu modifikācijas vai degvielas piegādes infrastruktūras uzlabojumi," stāsta Neste pārdošanas, mārketinga un pakalpojumu vadītājs Tomass Kulola (Tuomas Kulola).

Neste katru gadu ASV un Eiropā piegādā 100 tūkstošus tonnu aviācijas degvielas. Kad tiks pabeigta Singapūras degvielas pārstrādes ražotnes paplašināšana, "Neste" no 2023. gadā būs spējīga saražot 1,5 miljonus tonnu ilgtspējīgas aviācijas degvielas, ja vēl ņem vērā nesen izziņotos papildu ieguldījumus Roterdamas rūpnīcā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aviācija Eiropa Neste Singapūra Somija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form