'Olainfarm' piegādās zāles PVO vairāk nekā viena miljona dolāru vērtībā
Foto: Publicitātes foto

Balstoties uz pērn noslēgto sadarbības līgumu, šī gada 1. ceturksnī “Olainfarm” piegādās Pasaules veselības organizācijai (PVO) prettuberkulozes preparātu PASS nātrija sāls vairāk nekā viena miljona ASV dolāru vērtībā. PASS nātrija sāls ir plaši pazīstams prettuberkulozes līdzeklis, kas jau ir pierādījis savu efektivitāti pasaulē, un PVO to izmanto tuberkulozes ārstēšanai jaunattīstības valstīs Āzijā un Āfrikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Olainfarm" valdes priekšsēdētājs Oļegs Grigorjevs norāda, ka sadarbība ar PVO organizāciju notiek kopš 2011. gada, kopš "Olainfarm" kvalificējās kā uzticams PVO partneris prettuberkulozes programmā un regulāri piedalās PVO organizētajos iepirkuma konkursos.

"Konkurence šajā segmentā pasaulē ir ļoti liela un mums ir patiess gandarījums, ka "Olainfarm" spēj izpildīt visaugstākās medikamenta kvalitātes prasības, kas tiek izvirzītas PVO partneriem un ir kļuvis par ilgtermiņa partneri prettuberkulozes programmā" , uzsver AS "Olainfarm" vadītājs.

2011. gadā "Olainfarm" ražotais prettuberkulozes līdzeklis PASS nātrija sāls tika iekļauts PVO kvalificēto medikamentu sarakstā, "Olainfarm" kļuva par pirmo farmācijas kompāniju Baltijā, kuras ražotais medikaments ir iekļauts PVO programmās. Medikamenta reģistrācija PVO programmās valstīm ar tuberkulozes problēmām sniedz iespēju "Olainfarm" programmas ietvaros pārdot šo produktu bez papildu reģistrācijas konkrētās valstīs, paverot jaunus noieta tirgus.

Medikamentu PASS nātrija sāls "Olainfarm" ražo kopš 2001. gada, un bez PVO to piegādā arī specializētajiem klīniskajiem centriem Baltijas valstīs un starptautiskai NVO "Ārsti bez robežām" (Médecins Sans Frontières ).

Pirmie efektīvie medikamenti tuberkulozes ārstēšanai parādījās pagājušā gadsimta 40. gados. Lai arī Rietumeiropā un Ziemeļamerikā tuberkulozes izplatība šodien ir visai zema, tomēr ļoti lielā pasaules daļā tuberkuloze joprojām ir realitāte. Kā liecina jaunākais PVO Globālais tuberkulozes ziņojums ("Global Tuberculosis Report 2018"), 2017. gadā ar tuberkulozi pasaulē slimoja aptuveni 10 miljoni cilvēku. 30 pasaules valstis ar augstāko tuberkulozes izplatību veidoja 87% no visiem saslimšanas gadījumiem. Pateicoties ilgtermiņa masīvām tuberkulozes apkarošanas iniciatīvām pasaulē, uz šo brīdi ir sasniegts ikgadējs saslimšanas gadījumu samazinājums vidēji par 2% gadā, bet 2020. gada mērķis ir mazināt saslimšanu par 4-5% gadā.

AS „Olainfarm“ ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar vairāk nekā 45 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā. Uzņēmuma produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 60 pasaules valstīm, tostarp Baltijas valstīm, Krieviju, citām NVS valstīm, Eiropu, Ziemeļameriku, Āzijas valstīm un Austrāliju.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

NVO NVS Olainfarm
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form