Ziemeļamerikas geji ignorē ‘Latvijas balzama’ īpašnieku aicinājumus un turpina boikotēt ‘Stolichnaya’ šņabi
Foto: AFP/Scanpix

Pēc tam, kad 1.augustā, Ņujorkā, protestējot pret geju, lesbiešu un transpersonu diskrimināciju Krievijā, pie Krievijas konsulāta ēkas tika izlietas sešas pudeles "Stolichnaya" un "Ruskij Standart", šņabja "Stolichnaya" ražotāja AS „Latvijas balzams” lielākie akcionāri "SPI Group" aicinājuši pret zīmolu vērstās akcijas pārtraukt, jo tiekot kaitēts Latvijas ekonomikai, nevis Krievijas, kā arī pats uzņēmums patiesībā atbalstot geju tiesības, vēsta portāls „The Star”.

Pēc geju tiesību aizstāvju organizāciju aicinājumiem daudzviet Ziemeļamerikā geju un lesbiešu bāros ar Krieviju cieši asociēto šņabi „Stolichnaya" vairs nepārdod. „Latvijas balzama” lielākie akcionāri "SPI Group" aicinājuši šo boikotu pārtraukt,  tāpat ārzemju presē tiek norādīts, ka boikots kaitējot Latvijas nevis Krievijas ekonomikai. Uzņēmums Latvijā nodrošina 600 darbavietas, un ir ievērojams eksporta dzinējspēks, norāda „The Star”.

ASV mediji arī atzīmē, ka „Latvijas balzama” īpašnieki ar 90 % kapitāldaļu ir Luksemburgā reģistrētais "SPI Group", kas savukārt pieder krievu miljardierim Jurijam Šefleram. Tādējādi boikots, lai gan skar arī Latvijas ekonomiku, tieši ietekmē arī Krieviju.

Te gan šņabja ražotāji uzstāj, ka pats Šeflers no Krievijas pirms vairākiem gadiem ir ticis izraidīts par atbalstu opozīcijas partijām. Tādējādi sanāk, ka „Latvijas balzama” īpašnieks patiesība esot vienā ierakumu pusē ar geju tiesību aizstāvjiem otrpus okeāna ASV.

Uz līdzīgiem argumentiem, atbalstot „Latvijas balzamu”, norādījusi Latvijas seksuālo minoritāšu  tiesību aizstāvju organizācija „Mozaīka”, kas aicina līdzīgās organizācijas ASV, Latvijas ekonomikai nenodarīt kaitējumu.

Tomēr viena no ASV geju tiesību aizstāvju organizācijām „Queer Nation” jau paspējusi atbildēt uz šo nostāju, sakot, ja „Latvijas balzama” īpašnieks patiesi atbalstītu Ziemeļamerikas geju protestus pret notiekošo Krievijā, tad būtu jau paspējis savu attieksmi izrādīt jau pirms pret gejiem naidīgā likuma pieņemšanas Krievijā. „Draugi neklusē, kad tiek uzbrukts viņu sabiedrotajiem,” aģentūrai „The Associated Press” norādījuši „Queer Nation”.

Līdz ar to boikots pret „Stolichnaya” šņabi Ziemeļamerikas geju kopienā paliek spēkā. Turklāt pirmdien vairākas geju tiesību organizācijas Londonā paziņoja, ka pievienojas šņabja boikotam, tādējādi izrādīdami solidaritāti domubiedriem Krievijā, kurus apspiež Kremļa jaunizveidotie diskriminējošie likumi.

Grādīgā dzēriena ražotājs gan uzskata, ka notiekošo protesta akciju iespaidā produkcijas apjomu nav pamata samazināt.


Jau vēstīts, ka 1.augustā noritēja akcija, kurā ņujorkieši lēja ārā krievu šņabi, protestējot pret geju, lesbiešu un transpersonu diskrimināciju Krievijā, pie Krievijas konsulāta ēkas izlietas sešas pudeles "Stolichnaya" un "Ruskij Standart".

Akcijā piedalījušies apmēram 70 cilvēki no dažādām seksuālo minoritāšu aizstāvju organizācijām.

Demonstranti izkliedza arī dažādus saukļus, piemēram, "No Krievijas ar naudu!", "Izliet krievu šņabi!", "Krievija pārkāpj cilvēktiesības!", "Krievija ir ļaunums!" un citus.

Sanākušie geju tiesību aizstāvji pieprasīja, lai Krievija atceļ nesen pieņemto likumu par liegumu propagandēt homoseksuālas attiecības. Savukārt, ja Krievija likumu neatcels, sanākušie solīja mudināt cilvēkus boikotēt Krievijas preces, tostarp šņabi.

Akcijā aicināts boikotēt arī Soču ziemas olimpiskās spēles, kuras notika 2014.gadā, vai arī pārcelt to rīkošanu uz citu valsti un mudināt ģenerālsponsorus, tādu kā "Coca-Cola", "Omega Watches", VISA, "PricewaterhouseCoopers", "Procter & Gamble", "Samsung" un "Panasonic " atteikties no spēļu atbalstīšanas.

Akcijas laikā demonstratīvi izliets šņabis. To bija atnesis kāda sporta bāra īpašnieks. Šņabi izlēja divi sarkanos kreklos ģērbušies jauni vīrieši. Tikmēr, kamēr šņabis lija uz ielas, sanākušie skandēja: "Zilie dzer tikai alu!".

Tikmēr BBC norāda, ka "Stolichnaya" tiek ražots Latvijā. Komentējot vairākos masu medijos izskanējušo ziņu par to, ka AS "Latvijas balzams" darbību varētu ietekmēt Amerikas LGBT organizāciju aicinājums boikotēt Krievijas preces, kas maldīgi skāris arī degvīna zīmolu Stolichnaya", uzņēmuma Komunikācijas vadītāja Dana Hasana apliecināja, ka šobrīd nav pamata runāt par degvīna plānoto ražošanas apjomu samazinājumu.

Zīmola "Stolichnaya" īpašnieki – "SPI Group", kas atrodas Luksemburgā, informē, ka degvīna pārdošanas apjomus minētie notikumi nav ietekmējuši, pausts "Latvijas Balzama" paziņojumā Rīgas fondu biržai. Pašlaik notiek aktīvs skaidrojošs darbs, lai novērstu radušos pārpratumu par degvīna izcelsmi.

Source

www.DELFI.lv

Tags

ASV Krievija Latvijas Balzams
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form