Digitālo veselības tehnoloģiju hakatonā radīti priekšlikumu nozares uzlabošanai
Foto: Shutterstock

Virkne priekšlikumu, kā uzlabot digitālo veselību, izstrādāti Digitālās veselības hakatonā, kas no 11. līdz 13.jūnijam vairāk nekā 70 tiešsaistes intervijās pulcēja dažādu jomu speciālistus. Vairākas hakatona komandas ne vien izvirzīja priekšlikumus sistēmas uzlabošanai, bet arī izstrādāja risinājumu piemērus, informē Veselības ministrijā (VM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Digitālās veselības hakatons ir izcils labākās prakses piemērs, kuram noteikti nepieciešams turpinājums gan veselības, gan citās nozarēs. Paldies visiem speciālistiem par īsā laikā paveikto. Esam spēruši pirmo soli ceļā uz musdienīgu un ērtu digitālās veselības platformu," saka veselības ministrs Daniels Pavļuts.

55 lietotāju pieredzes speciālisti pieredzējušu "UX/UI Riga Meetup" ekspertu un komandu mentoru vadībā trīs dienas intensīvi strādāja pie 11 digitālās veselības izaicinājumiem. Lai izprastu lietotāju vēlmes, komandas konsultēt bija pievienojušies arī vairāk nekā 100 veselības nozares un publiskā sektora pārstāvji.

Hakatona dalībnieki izvērtēja, kā uzlabot vakcinācijas fakta fiksēšanu, attālinātās konsultācijas, saziņu ārpus ģimenes ārsta darba laika, datu pieejamību, vēža skrīningu, pacientu apziņošanu un prevenciju, nosūtījumus, e-recepti, laboratorijas izmeklējumus, psiholoģisko palīdzību un psihiskās veselības aprūpi, kā arī datu pieejamību pētniecībai.

Hakatons vēlreiz apstiprināja, ka daļu no problēmām var atrisināt, izprotot lietotāja pieredzi. Vairākas dalībnieku komandas vērsa arī uzmanību, ka digitālo pakalpojumu sniegšanā būtiska nozīme ir iesaistīto pušu sadarbībai. Lai visi pacienta dati būtu pieejami digitālā formātā un vienkopus, būtiski ir izstrādāt pārdomātu sistēmu datu ievadei, apstrādei un informācijas apmaiņai speciālistu uz iestāžu starpā.

Hakatona organizatori šobrīd apkopo komandu paveikto un visus iegūtos rezultātus. Tuvākajā laikā visi interesenti varēs iepazīties ar hakatona sasniegtajiem rezultātiem un konkrētiem komandu risinājumu piedāvājumiem hakatona mājaslapā, kur tie tiks publicēti.

Hakatonu organizēja Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests sadarbībā ar tehnoloģijas vides organizācijām - "UX/UI Riga Meetup" un inovāciju stratēģijas uzņēmumu "Helve".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Hakatoni Daniels Pavļuts Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form