Zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumus aicina pieteikties akcelerācijas programmai 'Baltics & Slovakia ClimAccelerator'
Foto: Pixabay

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina jaunuzņēmumus un klimatam draudzīgu tehnoloģiju entuziastus līdz 12. jūnijam pieteikties dalībai Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) akcelerācijas programmā "Baltics & Slovakia ClimAccelerator", informē RTU.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Akceleratora mērķis ir atbalstīt "tīro" tehnoloģiju komercializāciju un mazināt klimata pārmaiņu radīto ietekmi.

Dalībniekiem tiks piedāvātas individuāla mentoringa iespējas, ekspertu apmācības, piekļuve akceleratora partneru tīklam un iespēja iegūt finansējumu izaugsmei. Aktīva programmas norise tiek plānota no augusta beigām līdz pat novembra vidum.

Jau otro gadu programmas virzību nodrošina partnerorganizācijas no Baltijas un Slovākijas, tādējādi dalībniekiem paverot plašākas tīklošanās un biznesa kontaktu veidošanas iespējas. Lai gūtu plašāku ieskatu akceleratora sniegtajās iespējās, interesenti tiek aicināti 6. jūnijā piedalīties īpašā informācijas sesijā tiešsaistē.

Programma notiks vairākos līmeņos, interesenti aicināti izvēlēties savas biznesa idejas attīstības stadijai piemērotāko. Pirmajā līmenī aktivitātes tiks koncentrētas uz uzņēmējdarbības pamatprincipiem un uzņēmējdarbības modeļa testēšanu. Šajā līmenī tiek piedāvāts grants izaugsmei 2850 eiro. Otrajā līmenī pieejamais finansējums būs lielāks – līdz pat 20 tūkstošiem eiro. Šī līmeņa dalībnieki izstrādās ilgtspējīgus uzņēmējdarbības modeļus, validējot tos ar reāliem klientiem, plānos savu produktu un pakalpojumu attīstību, kā arī apgūs finanšu, pārdošanas un mārketinga prasmes. Tiks novērtēta arī visu biznesa ideju un risinājumu ietekme uz klimatu. Otrā līmeņa komandām, uzsākot dalību programmā, būs iespēja doties uz jaunuzņēmumu festivālu "sTARTUp Day 2022", kas norisināsies Tartu, lai veicinātu savas biznesa idejas atpazīstamību. Pēdējā līmenī komandas iegūs zināšanas par ieguldījumu stratēģijām, strādās ar mentoriem un prezentēs sevi starptautiskiem investoriem.

"EIT Climate-KIC" akceleratora piedāvātās iespējas izmantojuši vairāki Latvijas jaunuzņēmumi, piemēram, "Fermentful", kas izstrādājis fermentētu zaļo griķu kefīru, piesakot sevi Baltijas reģiona alternatīvo pienu tirgū, kā arī "Carbon Capture Fund", kas piedāvā blokķēdē balstītu platformu mežu iegādei, kur tie tiek decentralizēti – sadalīti mazākās vienībās un piesaistīti virtuāliem aktīviem. Dalība akcelerācijas programmā ļāvusi šiem uzņēmumiem attīstīties un virzīties pretim komerciāliem panākumiem.

Akceleratoru Latvijā organizē RTU sadarbībā ar Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteri. RTU ir zināšanu un inovāciju kopienas "EIT Climate-KIC" partneris kopš 2016. gada, nodrošinot studentiem, zinātniekiem, jaunuzņēmumiem un dažādu jomu profesionāļiem iespēju attīstīt uzņēmējdarbības prasmes un radīt risinājumus klimata izmaiņu samazināšanai. "EIT Climate-KIC" programmas īsteno RTU Zinātnes un inovāciju centra paspārnē esošais inovāciju un koprades kontaktpunkts "EIT Climate-KIC HUB Latvia".

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.