'Nordea' : Uzlabojas ārējās tirdzniecības bilance
Foto: Publicitātes foto

Šī gada aprīlī imports, salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi samazinājies par 0,5%, savukārt eksports palielinājies par 5%. Ja salīdzinām ārējās tirdzniecības datus aprīlī ar šo pašu periodu pērn, ļoti patīkami novērot, ka eksports ir palielinājies par 17,5%, savukārt imports pieaudzis par 4,7%. Kopsummā aprīlī eksports bijis 595,5 milj. latu apmērā, savukārt imports – 730,9 milj. latu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma


Būtiskāko pienesumu eksporta pieaugumā devis koks un koka izstrādājumu eksports, kā arī elektroierīces un elektroiekārtas. Savukārt, importa sadaļā būtiskākais pieaugums ir jau iepriekšminētajām elektroierīcēm un elektroiekārtām. Tas varētu liecināt par būtisku reeksporta daļu šajā preču kategorijā, ko pastiprina arī fakts, ka mobilo telefonu eksports pret pagājušo gadu pieaudzis par 9,9 milj. LVL.

Vēl no būtiskiem novērojumiem ir samazinājums dzelzs atkritumu un lūžņu importa samazinājums pret iepriekšējā gada aprīli 78.9% apmērā (16,7 milj. LVL), kas galvenokārt saistīts ar AS "Liepājas metalurgs" apgrozāmo līdzekļu trūkumu un ražošanas dīkstāvi."

Šis ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar "Delfi" redakcijas nostāju.
Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.