Ģimene ir, tuvības nav. Kā neiekrist bīstamajās vientulības lamatās
Foto: Shutterstock

Šis stāsts ir tikpat sens kā pasaule. Pasakas, daiļliteratūra, romantiskas filmas un izrādes nereti laimīgi noslēdzas ar kāzām. Taču patiesībā tās nav beigas, viss tikai sākas. Kā mums visvairāk trūkst attiecībās un no kā baidāmies, stāsta psiholoģe, geštaltterapeite Jeļena Sidorova.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Ja pasaka ir ar laimīgām beigām, parasti tā noslēdzas ar kāzām. Uzskatu, ka tad viss tikai sākas – pierašana, pierīvēšanās, kompromisu meklēšana, prasme klausīties un sadzirdēt, sajust un saprast. No konfliktiem neizvairīties, tā ir ilgstošu attiecību neatņemama sastāvdaļa.

Cilvēkam ir daudz vajadzību un daudz dažādu "Es gribu", no tām divas ir ģenētiski iekodētas uz visiem laikiem. Tās ir:

  • mīlestības un tuvības vajadzība;
  • atbalsta vajadzība.


Ģimene ir, tuvības nav. Kā neiekrist bīstamajās vientulības lamatās
Foto: Shutterstock

Lai cik mums būtu gadu, lai vai kāds nebūtu mūsu statuss sociumā un kādas virsotnes mēs nebūtu sasnieguši, mums visiem nepieciešama emocionālā tuvība un ciešs cilvēcisks kontakts.

"Brīvo attiecību" slazds

Mūsdienās laiks ir visvērtīgākais resurss, ko nevar atjaunot. Informācijas lauka, sociālo tīklu un dažādu biznesa treneru ietekmē tiek sludināti lozungi "brīvās attiecības" un "neatkarība". Daudzi gados jauni cilvēki šādu dzīves formātu pieņem kā pamatu, neapzināti iekrītot lamatās.

Parasti, izvēloties brīvību un neatkarību, cilvēks vēlas pasargāt sevi no sāpēm (turklāt pats to nemaz neapzinās). Viņš baidās nonākt tuvās un ilgstošās attiecībās, baidās atvērties, riskēt, tādējādi kļūst ievainojams. Tādēļ daudzi izvēlas īstermiņa attiecības, kuru mērķis – fizioloģisko vajadzību apmierināšana. Tas nav ne labi, ne slikti. Tā ir mūslaiku iezīme.

Aiz šādiem īstermiņa sakariem slēpjas dziļas bailes, psiholoģiskais infantilisms un vientulība.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от ПСИХОЛОГ ELENA SIDOROVA (@schoolofhappiness.es) 4 Окт 2019 в 1:41 PDT


Tags

Attiecības Mīlestība Psiholoģija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form