Kad precēties, kāds ir vidējais laulības ilgums un citi interesanti fakti par laulībām un to šķiršanu
Foto: Publicitātes foto

Zināms, ka lēmums stāties laulībā vairumā gadījumu tiek vērtēts kā samērā nopietns un pieņemts, rūpīgi apdomājot savu izvēli. Taču, ko iesākt, lai laulība būtu patiešām laimīga un nebeigtos ar šķiršanos? Iepazīsties ar neparastiem faktiem par laulību šķiršanu, ko apkopojām, iepazīstoties ar dažādiem par minēto tēmu veiktiem pētījumiem un aptaujām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vidējais laulības ilgums

Kā liecina vairāku gadu desmitu garumā veikti pētījumi, vidējais pirmās laulības ilgums gadījumā, ja tā tiek šķirta, ir astoņi gadi.

Vidējais laika periods līdz atkārtotai laulībai

Dažādās aptaujās secināts, ka pēc pirmās laulības šķiršanas piedzīvošanas attiecībās neveiksmi cietušie cilvēki nogaida vidēji četrus gadus, līdz izvēlas precēties otrreiz.

Vecāku laulības ietekme

73 procenti cilvēku, kuru vecāki dzīvoja laulībā, viņiem pieaugot, arī savās attiecībās šķiršanos piedzīvo retāk, esot kopā vismaz 10 gadus. Savukārt no cilvēkiem, kuru vecāki izšķīrušies, viņiem esot vēl maziem, 10 gadu slieksni laulības dzīvē pārkāpj vien 57 procenti.

Cik no mums piedzīvo "zelta" kāzu gadadienu?

Laulību desmito gadadienu piedzīvo aptuveni 67,8 procenti precēto pāru, 35,3 procenti pāru kopā ir arī līdz 25. kāzu gadadienai, savukārt tikai 6,2 procenti svin tā dēvētās zelta kāzas jeb to 50. jubileju, liecina statistika.

Kā attiecības ietekmē ekonomika?

Lai gan valda uzskats, ka tieši finansiālās grūtības ir viens no izplatītākajiem laulības izjukšanas iemesliem, pētījumos atklāts, ka ekonomiskās lejupslīdes laikā šķiršanos skaits sarūk vidēji par 57 procentiem.

Kā attiecības ietekmē ienākumi?

15 procenti kādā pētījumā aptaujāto pāru atklāja, ka labāk izvēlētos ilglaicīgu atšķirtību no mīļotā cilvēka (10 un vairāk gadus) nekā šķiršanos. Lielākā daļa pāru, kas pauda šādu viedokli, bija ģimenes ar zemu ienākumu līmeni un maziem bērniem.

Reliģijas nozīme

Reliģiskiem uzskatiem attiecībās, kā izrādās, ir ļoti būtiska loma. Kādā pētījumā noskaidrots, ka no pāriem, kuri bija kopā arī kāzu 10. gadadienā, 61 procents bija bez reliģiskas piederības, 65 procenti bija protestanti, savukārt 73 procenti – katoļi.

Izglītības ietekme

Neskaitāmi pētījumi liecina, ka pāri ar augstāku izglītības līmeni ir kopā ilgāk: salīdzinot ar 60 procentiem pāru, kas laulībā ir 10 gadus un lepojas ar vidusskolas diplomu, kāzu 10. gadadienu atzīmē 85 procenti bakalaura un maģistra grāda īpašnieki.

Vecums nav tikai skaitlis

Jo vecāks ir pāris, tam apprecoties, jo ilgāka būs tā laulība. 54 procenti pāru, kuri apprecējās jaunāki par 20 gadiem, bija kopā arī pēc 10 gadiem, salīdzinot ar 69 procentiem pāru, kas laulībā stājās vecumā no 20 līdz 24 gadiem, un 78 procentiem pāru, kas apprecējās pēc 25 gadu vecuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Izglītība Reliģija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form