Katram mākonim pa zelta maliņai? Kas ir toksiskais pozitīvisms
Foto: Shutterstock

Neapšaubāmi, ikdiena būtu vieglāka, ja mums nevajadzētu tikt galā ar negatīvām emocijām. Taču diemžēl vai laimīgā kārtā dzīve tomēr nav tā iekārtota, un mums ir dota iespēja izjust visdažādākās emocijas. Tomēr ir cilvēki, kas ar to nav mierā un atsakās pieņemt negatīvās izjūtas, tās nospiežot sevī un ieņemot šķietami nemirstīgi pozitīvu skatu uz visu notiekošo. Šādu taktiku pārvēršot dzīvesveidā, sekas var būt toksiskais pozitīvisms.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai arī ir reizes, kad nenāk par ļaunu spēt ieraudzīt vai fokusēties uz kādas nevēlamas vai nepatīkamas situācijas labo pusi, tā teikt, atrast zelta maliņu, tomēr ir svarīgi apzināties un ieklausīties savās emocijās arī tad, kad tās nav patīkamas, vēsta portāls "Psychology Today". Neviens 24 stundas un 7 dienas nedēļā nespēj būt tikai pozitīvisma uzlādēts – cilvēks pēc savas dabas nav tā iekārtots. Patiesībā, pievēršot uzmanību un apstrādājot emocijas brīžos, kad tās nāk un iet, mēs mācāmies labāk izprast ne tikai sevi, bet arī apkārtējos.

Kad dzīves smagums gulstas uz pleciem un pasaulē notiek daudz satricinājumu, kas izraisa uztraukumu un bailes, nepieņemt vai apspiest negatīvās emocijas varētu šķist laba ideja, jo tas varētu palīdzēt saglabāt pozitīvismu. Taču ilgtermiņā tas nesīs vairāk ļauna nekā laba. Tāpēc šoreiz skaidrojam, kas ir toksiskais pozitīvisms, kāpēc tas ir bīstams un kā no tā atbrīvoties.

Tags

Attiecības Mākslas terapija Pozitīvā domāšana Psihoemocionālā veselība Depresija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form