Labo vai kreiso? Saderināšanās un laulības gredzenu nēsāšanas tradīcijas Latvijā un citviet
Foto: Petr Ovralov / cc

"Vai tu kādreiz esi prātojusi, kāpēc lielākā daļa cilvēku visā pasaulē saderināšanās un kāzu gredzenus valkā tieši uz kreisās rokas zeltneša? Mēs atradām diezgan romantisku stāstu, kas slēpjas aiz šīs tradīcijas," stāsta kāzu organizatore Dace Miezīte.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rietumu kultūrā tradīcija, ka līgava nēsā saderināšanās un laulības gredzenu uz kreisās rokas zeltneša, jau sastopama gadsimtiem. Tā sniedzas pat līdz seno romiešu laikiem, kad viņi ticēja, ka kreisās rokas zeltneša vēna ir savienota ar sirdi. Romieši nosauca to par "vena amoris" jeb mīlestības vēnu, un tādēļ uzsāka tradīciju nēsāt laulības un saderināšanās gredzenu uz kreisās rokas zeltneša, lai simbolizētu mūžīgo mīlestību starp diviem cilvēkiem.

Šī tradīcija izplatījās lielākajā daļā rietumu pasaules.Tomēr ar to viss nebeidzas, visa pasaule nenēsā šos gredzenus vienādi. Tādēļ mēs piedāvājam apskatīt dažus piemērus no dažādu ticību tradīcijām, lai nejauktu tās un radītu skaidrību tiem, kas mēdz jaukt.

Tags

Kāzas Laulība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form