Ceļš karjeras meklējumos: kā atrast darbavietu un ko darīt, ja esošā neapmierina
Foto: Shutterstock

Karjera nav tikai darbavieta, tā ir tava dzīve. Izvēloties karjeru, tu izlem, kāda būs tava ikdiena, ar kādiem cilvēkiem kontaktēsies, ko tu darīsi. Bieži vien nespējam atrast darbu, kad ir iespēja, ķeram pirmo, kas pagadās, bet vai tā ir pareizi? Nepieciešams vairāk uzmanības veltīt darba meklējumiem un profesijas izvēlei, jāseko savām velmēm un nav jābaidās no pārmaiņām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bieži vien sastopamies ar problēmām, kas saistās ar darba meklējumiem. Darbs ir vajadzīgs, bet tam ir jābūt patīkamam un jāsniedz baudu. Darbs nedrīkst kalpot tikai kā naudas gūšanas avots.

Parasti cilvēki ļoti nopūlas, lai pēc iespējas ātrāk dabūtu darbu, bet reti kurš, kā prioritāti izvirza savas vēlmes. Ir daudz pētījumu, kas atklāj, kā veidot CV, kā uzvesties darba intervijās, taču tie nav noderīgi, ja darba meklētāja nezina, kādas ir viņas vēlmes, ko vēlas sasniegt un iegūt, tiek vēstīts portālā "the Muse".

"Ja raugos uz savu klientu statistiku, tad skolēni tajā ir pat mazāk kā 50 %. Pie manis vēršas dažāda vecuma un dzimuma cilvēki. Mans novērojums, ka vēlme kaut ko kardināli mainīt bieži vien rodas cilvēkiem, kuri sasnieguši 30 gadu vecumu," atklāj karjeras konsultante Jolanta Priede.

"Vecākais klients, kurš man ir bijis – 55 gadus vecs vīrietis, kurš bija gatavs pilnībā mainīt savu profesionālo ceļu," stāsta Priede. Pieaugušie savā ikdienas skrējienā vairs nespēj objektīvi novērtēt to, kas notiek viņu karjerā, tāpēc ir nepieciešams skats no malas, kāds, kurš saliek puzli – parāda, kāda ir situācija šobrīd un iedvesmo sasniegt jaunas virsotnes.

Tags

Darba intervija Karjera
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form