Nelāgi ieradumi, kas kavē virzīšanos pa karjeras kāpnēm
Foto: Shutterstock

Ar pateiktajiem vārdiem un paveiktajiem darbiem mēs parādām savu būtību un attieksmi pret darbu. Un, protams, ikviens no mums vēlas būt pēc iespējas labāks un vērtīgāks darbinieks. Tomēr ir daži riebīgi, taču viegli maināmi paradumi, kas attur mūsu izaugsmi darbā. Lūk, daži no tiem!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kavēšanās vai došanās mājās pārāk ātri

Darba laika nokavēšana var tevi ietekmēt dažādos veidos. Pirmkārt, kaut nokavējot pāris minūtes, tu nebūsi savā labākajā formā. Nervozitāte, uztraukums un haoss noteikti liks par sevi manīt. Ierodoties laikā, cilvēks nesteidzīgi var sagatavoties savam darbam, nevis ķert un grābt visu, kas pagadās pa rokai.

Otrkārt, tava kavēšanās var ietekmēt pārējos. Iespējams, tā ir kāda sanāksme, kura tiek atlikta tikai tāpēc, ka atkal neesi ieradusies laicīgi. Šādos gadījumos apkārtējie vien prātos, kāpēc vispārējie noteikumi neattiecas arī uz tevi. Un visbeidzot – ja kavēšanas ir regulāra tava ikdienas sastāvdaļa, tad, kad tev patiešām būs būtisks kavēšanas iemesls, neviens tev neticēs. Uzstādi modinātāja zvanu par desmit minūtēm agrāk un ierodies darbā laicīgi. Kavēšana parāda tavu attieksmi.

Vērts piebilst, ka bieži vien, tikko uzsākot savas darba gaitas, priekšnieks sagaida, ka dosies mājās ne tad, kad darba laiks būs beidzies, bet gan tad, kad darbs būs padarīts. Tas noteikti nenozīmē, ka darbam jāpakārto visa dzīve, bet tas aicinās aizdomāties par kādām stratēģijām, lai tu būtu maksimāli produktīva darba stundās. Arī "CV-Online Latvia" vadītājs Aivis Brodiņš norāda, ka pirmajā darbavietā jābūt gataviem veikt rutīnas darbus, strādāt virsstundas, kā arī jābūt gataviem mācīties no profesionāļiem.

Tags

Karjera
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form