Atceros, kā vīrs nesa zārku kā mazuli: divu mammu stāsti par varavīksnes bērniem
Foto: Privātā arhīva foto

Par varavīksnes bērniem dēvē mazuļus, kas nākuši pasaulē pēc tam, kad ģimene spontānā aborta rezultātā zaudējusi iepriekšējo bērnu, mazulis dzimis nedzīvs vai miris neilgi pēc dzimšanas. Piedāvājam iespēju lasīt divu mammu pieredzes stāstus par viņu sastapšanos ar saviem varavīksnes bērniem.

Jēdzienā "varavīksnes bērns" ir ietverta izpratne, ka varavīksnes krāšņums nespēj izdzēst vētras radītās sekas. Tās parādīšanās nenozīmē, ka vētra nekad nav bijusi. Gluži otrādi – varavīksnes liecina par to, ka caur tumšajiem mākoņiem beidzot ir izspraukušies saules stari.

Līga Kokoreviča-Borodina arī ir mamma diviem varavīksnes bērniem. Viņa piecu gadu laikā piedzīvojusi četras grūtniecības, trīs dzemdības un ir kļuvusi par divu bērniņu mammu. Lai atbalstītu citas mammas, kas gājušas cauri līdzīgai situācijai un veicinātu sabiedrības izpratni par šo tēmu, viņa radījusi fotoprojektu, kurā viņa atklāj savu stāstu un aicina arī citas māmiņas dalīties.

"Ja vēlies mainīt pasauli – sāc ar sevi!" uzskata Līga, tāpēc pirmais stāsts fotoprojekta "Varavīksnes bērni" ietvaros ir viņas pašas stāsts par to, kā viņa sastapās ar saviem varavīksnes bērniem. To un arī smaidīgā varavīksnes bērniņa Mateo mammas Noras stāstu vari lasīt šajā rakstā.

Katru mēnesi projekta mājaslapā tiek publicēts viens stāsts. "Šo vecāku stāsti ir ļoti dažādi, bet ikkatrs ir uzmanības vērts," piebilst Līga. Kopš fotoprojekta sākuma ir pagājuši četri mēneši, un papildus Līgas un Noras stāstiem var lasīt arī varavīksnes bērna Adeles mammas Agnetas un Ances mammas Kristīnes ceļu pie viņu varavīksnītēm. Ar viņu atļauju piedāvājam arī tev ieskatīties šajos stāstos.

Tags

Bērni Grūtniecība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form