Bērnam divu gadu garumā nepārtraukti iesnas; speciālista komentārs
Foto: Shutterstock

Nepareizi ir uzskatīt, ka iesnas bērnam būs vien gada aukstajos mēnešos, tās var būt gan vasarā, gan arī pavasarī. Bet, vai ir pieļaujams, ja iesnas bērnam ir gandrīz visu laiku?

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lūk, vēstule no lasītājas: "Labdien. Vēlējos jautāt, ko man darīt, kādi būtu ieteikumi… Bērnam ir divi ar pusi gadi. No pusgada vecuma sākās iesnas un ir vēl joprojām. Reizēm tek caurspīdīgā veidā, citreiz ir tādas kā zaļganas. Īpaši deguntiņš tek pa dienu.

Esam bijuši pie ārstiem, lietojuši dažādas zāles, ziedes, bet nekas nepalīdz. No kā varētu būt iesnas un ko iesākt, lai tās izārstētu? Lai deguntiņš vairs netecētu…"

Atbild LOR Klīnikas otolaringoloģe Ilze Sokolova:

"Ja iesnas vērojamas bez pārtraukuma, ko nereti pavada arī klepus, šķaudīšana u.c., jādomā par alerģisku procesu, īpaši, ja tās sākušās jau agrīnā vecumā, proti, pirms bērnudārza apmeklēšanas. Tādēļ iesaku atkārtoti vērsties pie LOR speciālista , lai objektīvi izvērtētu saņemto terapiju un, iespējams, vērstos pie alergologa."

Līdzīgas problēmas ir arī citās ģimenēs, diskusijas par "mūžīgajām" iesnām atradīsi arī "Cālis" forumā – šeit un šeit.

Savukārt zemāk atradīsi "Cālis" arhīva materiālus gan par to, kā pareizi bērnam šņaukt degunu, gan par to, kādas stadijas iesnām mēdz būt, ko darīt, kad iesnu dēļ bērnam deguns ir iekaisis, un vēl citas tēmas par visai izplatīto problēmu – iesnām bērniem.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form