Ieviesti jauni nosacījumi maternitātes un vecāku pabalsta saņemšanai
Foto: Shutterstock

Maternitātes un vecāku apdrošināšanā no 2020. gada ir ieviesti jauni nosacījumi tiesībām uz pabalstu īpašās situācijās, piemēram, ja grūtniece zaudē darbu divus mēnešus pirms maternitātes atvaļinājuma un ja nākamais bērniņš piedzimst, kad iepriekšējais vēl nav sasniedzis trīs gadu vecumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Laikā, kad ģimenes galvenā prioritāte ir mazulis un viss sievietes laiks tiek veltīts viņa aprūpei un labklājības veicināšanai, maternitātes un vecāku pabalsts ir liels finansiālais palīgs.

"Lvportāls" atklāj, kādi labvēlīgi nosacījumi saistībā ar tiesībām uz maternitātes un vecāku pabalstu stājas spēkā 2020. gadā.

Savukārt to, kādi vēl pabalsti pienākas jaunajiem vecākiem pirms un pēc bērna piedzimšanas, lasi šajā rakstā.

Ja neilgi pirms grūtniecības atvaļinājuma zaudēts darbs

Ar grozījumiem likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" paredzēta pretimnākšana sievietēm, kuras zaudējušas darba ņēmēja vai pašnodarbinātā statusu ne agrāk kā 60 dienas pirms grūtniecības vai dzemdību atvaļinājuma. Tagad arī situācijā, ja, piemēram, darba līgums ir bijis uz noteiktu laiku, sievietei būs tiesības uz maternitātes pabalstu.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Pabalstu metodiskās vadības daļa vecākā eksperte Anita Jakseboga skaidro, ka 60 dienas tiek skaitītas no grūtniecības atvaļinājuma pirmās dienas uz atpakaļu. Piemēram, ja sievietei grūtniecības atvaļinājuma pirmā diena ir 31. maijs (darbnespējas lapas B pirmā diena) un viņa atbrīvota no darba 1. aprīlī vai vēlāk, tas neliegs viņai tiesības saņemt maternitātes un vecāku pabalstu.

Tags

Bērni Ģimene Grūtniece Pabalsti Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra Grūtniecība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form