dzemdības, tēvs
Foto: PantherMedia/Scanpix

Jauna ģimenes locekļa ienākšana ģimenē ienes visai ievērojamas pārmaiņas ierastajā dzīves ritmā. Tas, savukārt, var būt par iemeslu nesaskaņām, strīdiem un savstarpējiem aizvainojumiem. Kā to nepieļaut, portālam "Parents" ieteikumus sniedz psihologi un psihoterapeiti.

Ievai ir grūti ar trīs mēnešus veco bērnu. Kasparam ir grūti ar Ievu, trīs mēnešus veca bērna mammu: pastāvīgas garastāvokļa maiņas, noslēpumaini aizvainojumi, neapmierinātība ar vīru un pašai ar sevi, bailes kaitēt bērnam. Tētim ir jāstrādā, lai nodrošinātu ģimeni, un, kad viņš noguris atgriežas mājās, Ieva jau uz sliekšņa viņu satiek ar savām prasībām pēc palīdzības.

Ieva uzskata, ka Kaspars nesaprot, cik viņai grūti. Kaspars arī uzskata, ka Ieva nesaprot viņu. Visa viņas uzmanība veltīta bērnam, vīram pāri paliek vien pavirši smaidi un mūžīgā neapmierinātība. Emocionālā atbalsta vietā, kas viņam tik ļoti nepieciešams, sieva pieprasa rūpes. Izdevumi ģimenes uzturēšanai tikai pieaug, tādēļ nākas atteikties no lietām, kas sniedz baudījumu un pie kurām pāris jau tā bija pieradis.

"Psihoterapijā pastāv tāds jēdziens kā dzīves ciklu attīstība ģimenes sistēmā, proti, tie etapi, caur kuriem ģimene iziet cauri," skaidro bērnu un ģimenes psiholoģe Tatjana Markova. "Pirmā bērna piedzimšana – ir viens no tādiem etapiem, kurā notiek ģimenes attiecību pārstrukturizēšana. Un ja jau iepriekš ģimenē bija attiecību sarežģījumi, izpratnes trūkums, nespēja izteikt savas jūtas, tad pastāv liela iespējamība, ka šīs problēmas tikai padziļināsies. Bērna aprūpe viņa pirmajā dzīves gadā nozīmē ļoti ciešu saikni starp māti un mazuli. Un tas var ietekmēt laulātā pāra attiecības. Sekas var būt tādas, ka parādās biežas "aizkavēšanās" darbā vai tikšanās ar draugiem, greizsirdība, sajūta, ka sieva vairāk pieder bērnam nekā vīram, un beigu beigās – arī pašai sievietei rodas bezpalīdzības sajūta, tādēļ, ka nejūt atbalstu no partnera. Tā arī rodas šis apburtais loks," visai tipisku situāciju jaunajā ģimenē skaidro psiholoģe.

Source

Cālis.lv

Tags

Attiecības ģimenē Sarakstu karuselis Pēcdzemdību periods
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form