Mulsinoši bērnu jautājumi par attiecību tēmu un ieteicamā vecāku reakcija
Foto: Shutterstock

Ir ģimenes, kurās attiecību tēma, dzimumaudzināšanas jautājumi nebūt nerada nekādu mulsumu, par to tiek runāts tikpat atklāti, kā par ikdienišķām lietām. Taču ir ģimenes, kurās bērnu interesējošie jautājumi par viņu rašanos, par vienaudžu savstarpējām attiecībām var pat raisīt vaigos sārtumu, stostīšanos un atbilžu meklēšanu, kas bieži aprobežojas ar "tu vēl esi par mazu", "man tagad nav laika" vai "ej, pavaicā tētim".

Lūk, piedāvājam aplūkot vairākus, visai tipiskus dažāda vecuma bērnu jautājumus vecākiem, un vēlamo reakciju uz tiem! Atbilžu špikerus sagatavojuši "Papardes zieds" speciālisti.

Jautā četrus gadus vecs bērns: "Kā es esmu radies?"

Šis ir klasisks jautājums. Pirms atbildēt, vajadzētu noskaidrot, vai viņš patiešām vēlas uzzināt, kā viņš radās. Četrus gadus veci bērni lietas uztver burtiski. Tāpēc vārdi ir jāizvēlas ļoti uzmanīgi un jāsniedz vienkāršas atbildes. Ja bērns ir vecāks (virs astoņiem gadiem), tad var atbildēt detalizētāk.

"Mamma un tētis tevi radīja. Sākumā tu biji ļoti mazs un augi mammas vēderā, līdz biji gana liels, lai nāktu ārā.

"Tu izaugi mammas vēderā. Bērniņš tur sāk augt, kad satiekas ola no mammas un sēkla no tēta."

Vaicā septiņus gadus vecs bērns, atnākot mājās no skolas: "Vai es esmu seksīgs?"

Ir ļoti daudz iemeslu, kāpēc sabiedrība ir apsēsta ar ārējo izskatu. Pat mazi bērni uztver šīs ziņas un var justies nedroši par savu izskatu. Būtu jānoskaidro, kāpēc šāds jautājums ir radies.
"Tu esi pārāk mazs, lai būtu seksīgs, bet tu esi skaists. Kur tu dzirdēji par seksīgumu?"

"Nē, taču tu vari būt seksīgs, kad būsi vecāks. Seksīgs nozīmē gan to, kā tu jūties, gan to, kā tu liec justies kādam citam."

Mulsinoši bērnu jautājumi par attiecību tēmu un ieteicamā vecāku reakcija
Foto: Shutterstock

Sēžot ārā saulītē, tavs 11 gadus vecais dēls saka: "Kaut es būtu muskuļotāks."

Dažkārt pusaudzim ir vieglāk domāt par "ja vien", nenovērtējot to, kas viņam ir. Atgādini, ka ne viss slēpjas izskatā, bet arī tajā, kāds viņš ir kā personība, kā viņš izturas pret citiem, kāpēc viņa draugiem viņš patīk – tas ir svarīgākais.

Pusaudži viegli pakļaujas seksuālajām atsaucēm medijos, tāpēc tam var būt lielāks iespaids uz viņu uzvedību. Mediji bieži vien rāda "perfektu" ķermeni kā normālu, tas var ļoti ietekmēt meiteņu un puišu pašvērtējumu un apmierinātību ar savu ķermeni. Tas var arī ietekmēt viņu attiecības. Ir svarīgi, lai pusaudži zinātu, ka katram ir savas formas un izmēri, viņiem nevajadzētu ticēt visam, ko redz/dzird/lasa medijos.

"Kāpēc tu tā saki? Tu esi izskatīgs tāds, kāds tu esi."

"Vai tu domā, ka cilvēki uz tevi skatītos citādāk, ja tev būtu lielāki muskuļi? Kāpēc tu domā, ka tas būtu labāk?"

Source

Cālis.lv

Tags

Bērna audzināšana Bērnu audzināšana Papardes zieds Sarakstu karuselis Bērndārznieka audzināšana Bērndārznieks Sākumskola Skolēna emocionālā attīstība un mācības
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!
Sludinājumi

Comment Form