'Nē, un viss' – kāpēc šis posms bērna attīstībā ir svarīgs un kā uz to reaģēt
Foto: Shutterstock

Vai arī tev bieži nākas saskarties ar situāciju, ka uz jebkuru tavu lūgumu kaut ko izdarīt bērns atbild noliedzoši ar vienu vārdi – "nē"? Labā ziņa, ka tas nebūt nenozīmē, ka mazais tiek nepareizi audzināts vai viņam ir problēmas ar attieksmi, taču zināms, ka daudzas šādu situāciju atkārtošanās var kārtīgi pabojāt vecāku garastāvokli. Šajā rakstā skaidrosim, kāpēc šis posms bērna attīstībā ir svarīgs un kādai vajadzētu būt tavai reakcijai uz to.

"Parent's Today" min, ka daudzi bērni kādā savā attīstības posmā uz jebkuru pieaugušo lūgumu atbild ar noliedzošu frāzi. Lūgums var būt par pilnībā jebko – cimdu uzvilkšanu, kad ārā ir auksts, mantas pacelšanu, kad tā nomesta, nemaz nerunājot par pusdienu ēšanu.

Jebkurš vecāks vēlas, lai viņa bērns izaugtu par raksturā un garā stipru, patstāvīgu cilvēki, taču, protams, nevar iztikt bez elementāras pieklājības un paklausības pret saviem vecākiem.

Taču teju katrs mazulis šai fāzei "iziet cauri". Pieaugušajiem ir grūti atminēties to laiku, kad pašiem bija trīs, četri gadi un katru dienu nācās iepazīties ar desmitiem jaunu lietu. Šajā iepazīšanas un aptveršanas laikā atteikšanās kaut ko darīt parasti ir visizteiktākā, jo mazajam sāk konkrētāk veidoties pašam savas izjūtas.

'Nē, un viss' – kāpēc šis posms bērna attīstībā ir svarīgs un kā uz to reaģēt
Foto: Shutterstock

Savā ziņā var teikt, ka šis ir arī tests vecākiem, un bērns grib redzēt, kāda ir vecāku attieksme pret viņa izdarībām. Pieaugušo reakcijas parāda, vai tā drīkst, vai nedrīkst darīt, kas veido lietu izpratni nākotnē. Svarīgi saprast kontekstu, kurā bērns saka "nē" – iespējams, tas ir situācijās, kad viņš nevēlas tik apskauts vai sabučots, kas būtu jārespektē.

Aiz mazā, divu burtu vārda "nē" var slēpties desmitiem izjūtu. Kāda būtu pareizākā rīcība situācijās, kad bērns atbild noraidoši, lasi raksta turpinājumā.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!