Netieku pie mazuļa. Rīcības plāns jeb pirmie soļi pretī sapņa piepildījumam
Foto: Shutterstock

"Censonējam* jau septiņus mēnešus, nekā,", "Jau trešais SA** piedzīvots, tik ļoti cerējām, ka šoreiz viss būs labi,", "Dusmas plosa mani, kaimiņienei dzērājai jau septītais, bet mēs, abi sportisti, jau pusotru gadu netiekam pie pirmā," – tie ir tikai daži jauno pāru atstāti vēstījumi sarunās, portāla "Cālis" forumā un komentāros pie rakstiem. Mūsdienās, iespējams, teju katram būs zināms kāds pāris vai pat vairāki, kuri netiek pie mazuļa tad, kad to vēlas.

Lai gan mūsdienu medicīna pēdējos gados straujiem soļiem ir attīstījusies, un pie mazuļa var tikt ne tikai dabiskā ceļā, tomēr joprojām sabiedrībā valda visai stereotipiski, iesīkstējuši viedokļi, sak, kas nav dabīgs, nav labs. Un pāri, arī vientuļas sievietes jeb tādas, kuras labprāt izvēlas laist pasaulē mazuli arī tad, ja zina, ka bērnu audzinās vienas, skaļi nerunā par šīm savām problēmām. Kauns, nevēlēšanās skaidroties, vainas sajūta, bailes no nosodījuma, – šķēršļi, kurus nevēlas pārvarēt tie, kuriem pie mazuļa neizdodas tikt. Un tomēr – pie zobārsta taču neviens nekautrējas aiziet un pastāstīt par to kolēģim?! Tieši tas pats ir problēmu risināšanā, kas saistās ar auglības jautājumiem. Tāpēc jau pastāv tādi ārsti kā andrologs, reproduktologs, lai palīdzētu tiem, kam tas nepieciešams.

Redzot problēmas lielo aktualitāti, portāls "Cālis" uz sarunu aicināja auglības klīnikas "Mama Rīga" reproduktoloģi Viktoriju Zaļetovu, kura pacientus pieņem ne tikai Rīgā, bet arī Krievijas galvaspilsētā Maskavā, tieši izsakoties – lidinoties starp divām pilsētām, jo patiesība ir tāda, ka šādu pāru – tradicionālo un arī alternatīvo, kā arī vientuļo sieviešu, kurām jāpalīdz piepildīt sapnis, ir gana daudz. Par to, kas ir neauglība, kā to konstatēt, kādus pirmos soļus spert, kādi izmeklējumi veicami, cik ilgi gaidīt dabiskās grūtniecības iestāšanos, bet, kad ir laiks vērsties pie reproduktologa, par to stāsta Viktorija Zaļetova.

* Censonēt – "Cāļa" foruma lietotāju izmantots žargonvārds, kas apzīmē cenšanos ieņemt mazuli.

** SA – saīsinājums, apzīmē spontāno abortu.

Tags

Lasāmgabali Sarakstu karuselis Gatavojoties grūtniecībai Grūtniecība Neauglība

Comment Form