Piecas Montesori pedagoģijas metodes praktiskās un sabiedriskās dzīves iemaņu attīstīšanai
Foto: Shutterstock

Praktiskās dzīves elementu iekļaušana bērna rotaļās ir nenovērtējams ieguldījums bērna audzināšanas procesā un personības pilnveidē. Bērns mācās patstāvību, rūpīgumu un veido pienākuma apziņu.

Caur rotaļām bērns iepazīst pasauli un, izspēlējot un atveidojot lomu spēles, gūst priekšstatu par sabiedrībā notiekošajiem procesiem, un mācās atbilstoši rīkoties attiecīgajā situācijā, savā grāmatā "Spēlējies un audz!" norāda tās autore Zane Višķere.

Lūk, piecas Marijas Montesori pedagoģijas iecienītas nodarbes, ko mājās var paveikt ar bērnu, vienlaikus gan izklaidējoties, gan neapzināti apgūstot praktiskās un sabiedriskās dzīves iemaņas!

Mašīnu trase

Līdz šim brīdim neesmu satikusi nevienu bērnu, ne zēnu, ne meiteni, kam nepatiktu spēlēties ar mašīnām, uzsver Višķere. Caur šīm rotaļām viņi apgūst sociālās dzīves prasmes, spēlē lomu spēles ar policistiem un pakaļdzīšanos, kā arī vienkārši sacenšas, kura mašīna tālāk aizbrauks. Padari bērna rotaļu interesantāku, izveidojot trasi mašīnām, gan ar tramplīniem, gan tuneļiem, kas kļūs par dienas lielāko piedzīvojumu.

Piecas Montesori pedagoģijas metodes praktiskās un sabiedriskās dzīves iemaņu attīstīšanai
Foto: Shutterstock

Nepieciešams: spēļu automašīnas, izolācijas lente vai krāsaina līmlente, tualetes papīra rullītis, kartona loksne tramplīnam.

Darba gaita:

  • ar līmlenti izveido aptuveni 10 cm platu trasi mašīnām, izveidojiet līkumus un pagriezienus, ja iespējams, veido trasi arī pār dīvānu vai krēslu, lai trase būtu dinamiskāka, novieto trasē tualetes papīra rullīti vai vairākus kā tuneli, ja novietosi kartona loksni slīpi pie dīvāna, izveidosies tramplīns;
  • aiciniet bērnu izmēģināt trasi!

Ideja: spēlējoties kopā ar bērnu, sagatavo trīs krāsas apļus: sarkanu, dzeltenu un zaļu. Apgūsti ar bērnu ceļu satiksmes noteikumus. Pastāsti, ka nedrīkst braukt, kad deg sarkanā gaisma, ka jāapstājas, kad deg dzeltenā.

Source

Cālis.lv

Tags

Montesori Radošas nodarbes Sarakstu karuselis Bērndārznieka aktivitātes Bērndārznieka attīstība Bērndārznieks Mazuļa attīstības posmi Mazulis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form