Piecas Montesori pedagoģijas nodarbes bērna sajūtu un sensoro spēju attīstīšanai
Foto: Shutterstock

Pirmsskolas vecumposmā bērni pasauli izzina caur sajūtām. Kā norādījis pazīstamais 18. gs. franču filozofs, rakstnieks un pedagoģijas teorētiķis Žans Žaks Ruso (Jean Jacques Rousseau): "Viss, kas nokļūst cilvēka apziņā, nonāk tur ar sajūtu starpniecību."

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sensoro spēju attīstīšana iet roku rokā ar bērna intelektuālo spēju izaugsmi un valodas prasmju veicināšanu. Lūk, piedāvājam piecas Marijas Montesori pedagoģijas nodarbes, kuras ar saviem mazajiem varēsi paveikt mājās, turklāt tām nebūs nepieciešami nekādi īpašie palīglīdzekļi! Nodarbes savā grāmatā "Spēlējies un audz" piedāvā tās autore Zane Višķere.

Zīmēšana smiltīs

No bērnības atmiņā palicis tas, kā ar brālēnu sacentāmies zīmēšanā. Baltais zīmēšanas papīrs bija paredzēts skolas vajadzībām, taču mums tāpat interesantāk šķita zīmēt smiltīs. Sameklējuši pa koka zariņam, radījām dažādus zīmējumus, iepriekš vienojoties par tēmu, vai trenējāmies glītrakstīšanā! Pats jaukākais šajā nodarbē bija tas, ka pēc darbiņa pabeigšanas, to varēja aizslaucīt prom ar vienu rokas vēzienu, arī kļūdu labošanu tas padarīja vieglāku, savā pieredzē dalās Zane.

Zīmēšana ar pirkstiem smiltī bērnam sekmēs vieglāku un ātrāku rakstītprasmes apguvi, kā arī aktivizēs taustes izjūtas saasināšanos. Šī nodarbe aizraus bērnu ne tikai tad, ja ir apnicis zīmēt uz papīra, bērns izbaudīs ar pirkstiem smilšu raupjumu un izmasēs plaukstiņas!

Piecas Montesori pedagoģijas nodarbes bērna sajūtu un sensoro spēju attīstīšanai
Foto: Shutterstock

Nepieciešams: plastmasas paplāte vai kaste ar ne pārāk augstām malām, lai bērnam būtu ērti strādāt; smiltis vai manna; irbulis vai neliels koka sprungulītis.

Darba gaita: ieber kastē vai paplātē smiltis vai mannu (tās pēc graudiņu raupjuma ir ļoti līdzīgas) aptuveni 1,5–2 cm biezā slānī; iedrošini bērnu zīmēt smiltīs, parādi, kā vilkt līnijas, zīmēt aplīšus, iespiest ar pirkstiņu bedrīti, izmēģiniet zīmēšanu ar irbuli.

Idejas: kad bērns zaudējis interesi par zīmēšanu, ielej smiltīs mazliet ūdens un piedāvā smilšu formiņas. Salīdziniet sausas un slapjas smiltis! Šo aktivitāti iespējams realizēt arī ārā smilšu kastē vai pludmales smiltīs.

Tags

Montesori Radošas nodarbes Sarakstu karuselis Bērndārznieka aktivitātes Bērndārznieka attīstība Bērndārznieks Mazuļa attīstības posmi Mazulis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form