Pudelītes un knupīši – kādus izvēlēties un kā pareizi kopt
Foto: Shutterstock

Viena no pirmajām lietām, ko iegādājas jaunie vecāki, kad ģimenē piedzimst mazulis, ir pudelīte un knupītis. Izvēle šobrīd ir ļoti plaša, tāpēc patiešām noderēs neliels ceļvedis, kā izraudzīties piemērotāko.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par to, ka izvēlēties savam mazulim piemērotāko knupīti un pudelīti un kam to izvēlē jāpievērš īpaša uzmanība stāsta "Rimi bērniem" eksperte, ārste pediatre Sanita Mitenberga.

Visnotaļ svarīgi ir materiāls, no kura bērna pudelīte tiek izgatavota. Veikalos ir atrodamas divu veidu pudeles – plastmasas un stikla. Dažādu formu, izmēru un materiālu pudelītēm ir savas priekšrocības un trūkumi.

Plastmasas pudelītes

Tās ir vieglas un neplīstošas. Agrāk to materiāls saturēja organismam kaitīgo bisfenolu A jeb – kā vēl to apzīmēja – BPA. Jaunās paaudzes pudelītes šo vielu nesatur un ir drošas lietošanai. Tās var paņemt līdzi ceļā, ir viegli mazgājamas, un bērns ar to var spēlēties, neuztraucoties par iespēju traumēties.

Stikla pudelītes

Pluss šādām pudelītēm ir tas, ka tās ir droši sterilizējamas, karstā ūdens ietekmē no tām neizdalās pilnīgi nekādas ķīmiskas vielas. Vecākiem, kam ir būtiski nepiesārņot apkārtējo vidi ar vēl vienu plastmasas izstrādājumu, kas pēc gada nebūs vairs nepieciešams, stikla pudelīte ir laba alternatīva, jo tas ir pārstrādājams materiāls. Taču tās noteikti nebūs tik vieglas un izturīgas kā plastmasas pudelītes.

Pudelītes un knupīši – kādus izvēlēties un kā pareizi kopt
Foto: Shutterstock

Pudelītes forma un kakla platums

Nākamais kritērijs, izvēloties pudelīti, ir tās forma un kakla platums. Pudelītes ar platu kaklu un cilindrisku formu ir vieglāk mazgājamas. Dažas pat tiek pielīdzinātas mātes krūts formai.

Ir arī speciālas pudelītes, kas samazina kolikas simptomus. Gaiss caur vārstu tiek novadīts gaisa kamerā pudeles apakšpusē. Līdz ar to tiek samazināts arī atgrūšanas risks, kolikas un ir mazāks diskomforts mazuļa vēderam.

Tilpums

Pastāv dažādu tilpumu pudelītes un nav iespējams pateikt, kurš tilpums būtu optimālākais. Tas ir atkarīgs no mazuļa vecuma un apetītes. Noteikti ir ērti lietot mazāku pudelīti sulas un ūdens dzeršanai, bet lielākam ēdināšanas vecumam, kad mazulis jau vienā ēdienreizē spēj izēst 240 mililiturs piena vai maisījuma.

Pudelītes knupis

Pudelītei ir nepieciešams knupis. Tas ir svarīgs elements, lai barošana būtu veiksmīga un bērnam patīkama. Knupīša caurumam jābūt tādam, lai no pilnas pudelītes, kas pagāzta slīpi, izpilētu tikai viens piliens sekundē. Ja knupis būs ar lielāku caurumiņu, bērns ēdot var sarīties gaisu vai arī aizrīties.

Ir knupīši ar vairākiem caurumiņiem. Bērnam augot, piena plūsmai jāpalielinās, ko nodoršina vairāki caurumi pudeles knupītī.

Ja izvēlies knupi tikko dzimušam mazulim, labāk pērc to aptiekā un iepriekš konsultējies ar farmaceitu par knupja piemērotību vai bērnu preču specializētajā veikalā. Iegādājoties lielveikalā, rūpīgi izlasi aprakstu uz iepakojuma – pazīstamākie zīmoli parasti norāda, cik vecam bērnam izstrādājums paredzēts.

Svarīga ir arī knupja virsma. Tā var būt gluda un rievota. Taču vajadzētu atcerēties, ka rievota novērš knupja sakļaušanos un vairāk līdzinās mātes krūtij, tāpēc ir labāka pareiza sakodiena veidošanā.

Tags

Mazulis Zīdainis Mazuļa aprūpe Zīdaiņa aprūpe
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Sludinājumi