Septiņi svarīgi noteikumi, ja dodies raudzībās
Foto: Shutterstock

Nav svarīgi, vai mazulītis piedzimis tavai māsai, draudzenei vai darba kolēģei, dodoties raudzībās, tev obligāti jāievēro daži noteikumi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sertificēta dūla no Lielbritānijas – Tīna Madelina stāsta par septiņiem svarīgiem noteikumiem, kas jāņem vērā, apciemojot jaundzimušo. Ieteikumus atspoguļo portāls "Ihappymama".

Nekādu skūpstu. Pirmkārt, neaizmirsti nomazgāt rokas, pirms doties mazulīša tuvumā. Otrkārt, lai cik mīlīgs tev nešķistu jaundzimušais, neskūpsti viņu un nenoliecies pārāk tuvu viņa sejiņai. Zīdaiņa mammai varētu nepatikt šāda tava rīcība, un šajā periodā mazais cilvēciņš var ātri "noķert" kādu infekciju.

Neaiztiec mazuli bez atļaujas. Protams, tev ļoti gribas mazo pačubināt. Tomēr uz savu galvu tev nevajadzētu mazo ņemt ārā no šūpulīša vai gultiņas. Šajā laikā zīdainis ļoti asi uztver jebkuras smaržas no tava apģērba. Ja vēlies mazo paauklēt, pavaicā atļauju vecākiem un tikai tad, ja viņiem nebūs iebildumu, varēsi zīdaini paturēt rokās.

Esi uzmanīgs ar citiem bērniem. Ja tu esi atnācis ciemos ar saviem bērniem, seko līdzi, lai viņi jaundzimušajam nenodarītu pāri – lai pārāk spēcīgi nesatvertu mazuļa rociņas. Un tāpat atceries, ka arī bērni var būt dažādu infekciju pārnēsātāji.

Nekādas pašdarbības. Protams, raudošu mazulīti tev tik ļoti gribētos nomierināt un pašūpot. Tomēr vecāki to spēs paveikt labāk par tevi, vai arī paši palūgs tev palīdzību, ja tas būs nepieciešams.

Neaizmirsti par laiku. Pie mazulīša labāk neuzkavēties ilgāk par stundu. Viņš vēl nav pieradis pie svešiem trokšņiem, un tava garā vizīte var viņu pārāk nogurdināt.

Tas ir dabiski. Bērns ir ne tikai prieks un laime. Viņš var gan apčurāties, gan atvemt ēdienu. Tādēļ, ja tev pašam nav pieredzes komunikācijā ar jaundzimušajiem, esi gatavs visam un nesāc raudāt, ja mazulis būs sabojājis tavu jauno apģērbu.

Nenokaitini zīdaiņa vecākus pa tālruni. Tava ciemošanās jaundzimušā mājās ir beigusies, bet tu jau paguvi noilgoties pēc mazuļa vecākiem un gribi viņiem piezvanīt? Nedari tā, nerausti jaunos vecākus. Šajā periodā jaunie vecāki ir koncentrējušies uz mazuli un viņi var arī uzreiz nereaģēt uz taviem zvaniem vai īsziņām. Bet tev, savukārt, vajadzētu to saprast un neapvainoties.

Lūk, zemāk atradīsi vēl trīs portāla "Cālis" arhīva rakstus par dāvanu izvēli, ejot raudzībās!

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form