Verbālais uzbrucējs vai izvairīgais: personības tipi, kas konfliktus padara neciešamus
Foto: Shutterstock

Konflikti ir neizbēgama attiecību sastāvdaļa. Taču ir cilvēki, kas pie mazākās provokācijas ir gatavi ar zobiem un nagiem mesties strīdā vai, gluži otrādi, visiem spēkiem cenšas no tā izvairīties, kas konflikta situācijas padara neciešamas. Ģimenes un attiecību terapeits Frans Valfišs iedalījis šos cilvēkus piecos personību tipos. Iespējams, kādā no tiem ietilpsti arī tu, tavs partneris, ģimenes loceklis vai draugs.

Kaut konflikti daudziem asociējas ar negatīvām emocijām, patiesībā tie palīdz atrisināt domstarpības, atklāt savas sajūtas un arī iepazīt vienam otru. Taču mēs visi esam dažādi. Ir cilvēki, kas nesaskaņu brīdī bez problēmām spēj savaldīt emocijas un mierīgi tikt cauri konflikta situācijām, bet ir tādi, kas metas sevi aizstāvēt, notikušajā vaino otru, vai, gluži otrādi, mīļā miera labad ir gatavi visu vainu uzņemties uz saviem pleciem, pat pirms kopīgi esat atklājuši problēmas sakni.

Ja šis izklausās pazīstami, zemāk vari iepazīties ar portālā "Fatherly" publicētajiem personību tipiem, kas konflikta situācijas padara vēl grūtākas, kā arī izlasīt ģimenes un attiecību terapeita Frana Valfiša ieteikumus, kā strīda laikā iemācīties sadarboties ar kādu, kurš acīmredzami visiem spēkiem no konflikta cenšas izvairīties vai kā galveno mērķi ir uzstādījis strīdā uzvarēt.

Iespējams, tavs partneris ir akmens cilvēks, verbālais uzbrucējs, izvairīgais, pasīvi pakļāvīgais vai situācijas labotājs. Tāpat, iespējams, kāds no šiem personības tipiem atbilst tavai rīcībai pirms strīda vai tā laikā.

Tags

Attiecības Attiecības ģimenē Ģimene Laulība Strīds
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form