close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Augļa attīstība

Vidēja melone, ap puskilogramu smaga un apmēram 30 centimetrus gara, – aptuveni tāds tagad ir tavs gaidāmais bērniņš. Nostiprinās bērna nervu sistēma, un arī viņa ādiņa kļūst biezāka. Placenta to apgādā ar visām nepieciešamajām vielām, kas rodas no tā, ko tu ēd un dzer. Savukārt tas viss tiek piegādāts ar nabassaites palīdzību. Nabassaitei veido trīs asinsvadi, un tā saista bērnu ar placentu.

Interesanti, ka ap šo laiku mazulis uz taviem pieskārieniem var atbildēt ar kustībām. Bērns spēj pavērt plakstiņus. Pamatā gan tie ir aizvērti, bet, kad mazulis būs nomodā, viņš tos mirkšķinās. Acu krāsa gandrīz vienmēr ir tumši zila, un tikai dažiem bērniem acis ir brūnas jau kopš dzimšanas. Acu krāsa bērnam var mainīties līdz pat trīs gadu vecumam.

Bērns sūkā īkšķi, turpina dzert augļūdeņus un dažreiz pat sadzeras tik daudz, ka sāk žagoties. Ja pratīsi atpazīt, žagošanos sajutīsi kā vieglus piesitienus vēderā. Mazulis brīžam ir aktīvs – atkarībā no tā, vai ir nomodā vai guļ. Bieži vien tieši vakarā viņam gribas izvingroties, bet tev savukārt pēc dienas ritma gribas mieru. Tomēr vienlaikus vari priecāties, ka mazais tevi sveicina.

Ja gadījumā notiktu neparedzamais un tavs mazulītis šajā laikā izdomātu nākt pasaulē, viņam būtu nepieciešama speciālā aprūpe priekšlaikus dzimušajiem mazuļiem.

Pārmaiņas sievietē

Iespējams, tieši ap šo laiku tu sāc visai strauji pieņemties svarā. Tas var būt pat puskilograms nedēļā, un tas ir normāli, bet turpini sekot līdzi tam, ko ēd un cik daudz. Vienmēr paturi prātā – tev nav jāēd par diviem! Tieši tāpat ļoti iespējams, ka tev ir nedaudz pietūkusi seja, arī tas ir normāli. Tas ir saistīts ar papildu šķidrumu organismā. Turpini uzņemt pietiekami daudz ūdens, tūska tevi neatbrīvo no šī pienākuma. Ja laiks ir karsts, tevi var apgrūtināt lielāka svīšana.

Šajā grūtniecības laikā tevi var piemeklēt tā dēvētās viltus kontrakcijas, jo dzemdes kakls piepildās ar gļotu korķi. Nē, nē, nekreņķējies, šīs kontrakcijas nav sāpīgas, tu vari izjust vien tādu kā velkošu sajūtu vēdera lejasdaļā. Zini, ka šādā veidā tavs organisms gatavojas dzemdībām. Šādas kontrakcijas tev nebūs regulāras, tās izjutīsi laiku pa laikam, un par tām nepavisam nevajag uztraukties. Turklāt katrai sievietei grūtniecības laikā to parādīšanās var būt citāda – citai vēlāk, bet citai nedēļu ātrāk. Tomēr tev tūliņ pat jāvēršas pie ārsta, ja šīs viltus kontrakcijas kļūst regulāras un sāpīgas, tas var liecināt par priekšlaicīgu dzemdību sākšanos, un, protams, pie ārsta jāvēršas arī tad, ja sākusies asiņošana – tā ir pazīme, pie kuras jebkurā grūtniecības laikā tūliņ jādodas pie ārsta.

Citādi tu jūties labi, ja vien tevi, piemēram, nemoka dedzināšana kuņģī. Ar to cīnies, izvēloties pareizu ēdienkarti vai arī lūdzot padomu ārstam, kurš, iespējams, tev ieteiks kādus medikamentus grēmu mazināšanai. Vēlreiz pārskati savu pārtikas šķīvi – cik daudz sāls un cukura tu lieto, jo ap šo laiku var parādīties gestācijas diabēta iezīmes.

Ārsta vizītes

Šajā nedēļā tev vēl nekur nav jādodas, bet gan jau esi kalendārā atzīmējusi, ka nākamā vizīte tev ir vai nu nākamajā, vai aiznākamajā nedēļā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form